Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Έχασε ο ΦΟΑ από τον Φοίνικα Λάρισας

Στην Αριδαία αγωνίστηκε σήμερα ο ΦΟΑ με τον δυνατό Φοίνικα Λάρισας σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα και τελικό νικητή την ομάδα της Λάρισας. Πιο δυνατά στο παιχνίδι μπήκε η ομάδα  του Φ.Ο.Α. , η οποία στο πρώτο κυρίως δεκάλεπτο έπαιξε πολύ καλή άμυνα και με σωστές επιλογές στην επίθεση πήρε το προβάδισμα (20-15).

Ο Φοίνικας από το δεύτερο δεκάλεπτο ανέβασε την απόδοση του ισοφαρίζοντας αρχικά και παίρνοντας ένα σημαντικό προβάδισμα στο ημίχρονο το οποίο και διατήρησε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ο Ηρακλής Κοζάνης έχασε βαθμό μακριά από την έδρα του και ο Αργοναύτης, που πέρασε από τη Λάρισα, τον έπιασε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Εύκολο απόγευμα για τους Διόσκουρους που ακολουθούν, σε μια βραδιά που οι φιλοξενούμενοι -συνολικά- δημιούργησαν πολλά προβλήματα στους γηπεδούχους.