Τετάρτη 7 Ιανουαρίου 2015

ΔΥΟ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ Ο ¨Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ¨ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ KICK BOXING-SEMI CONTACT

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα KICK BOXING – SEMI CONTACT στο Ολυμπιακό Στάδιο Βαρέων Αθλημάτων στα άνω Λιόσια της Αθήνας . Διοργανώτρια ήταν η Πανελλήνια        Ομοσπονδία KICK BOXING υπό την εποπτεία  της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού .

Από την πόλη μας συμμετείχε ο Αθλητικός Σύλλογος Μακεδονία “ Ο Μέγας Αλέξανδρος”  Γιαννιτσών με προπονητή τον Μάστερ Δημήτρη Ινδόπουλο, διπλωματούχο προπονητή της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας WΑKO. Μέρος έλαβαν 4 αθλητές οι οποίοι κατέκτησαν 2 χάλκινα μετάλλια και 2 τέταρτες θέσεις.
    Χάλκινο μετάλλιο απέσπασε στο semi contact η Κοεμτζή Γαλήνη στην κατηγορία γυναικών  -63κιλά και ο Οικονόμου Αντώνης στο kick boxing στην κατηγορία εφήβων -81κιλά.
    Επίσης την 4η θέση  στο semi contact κατέκτησαν ο Γεύγελης Ραφαήλ και ο Ζώρας Αναστάσιος.