Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2016

Πρεμιέρα με νίκη για τον Εδεσσαϊκό μέσα στο Αρσένι

Με νίκη,  0-3,   πέρασε από το Αρσένι ο Εδεσσαϊκός . Χρειάστηκαν όμως 65 ΄για να πετύχει το πρώτο γκολ , αφού μέχρι εκείνο το σημείο «κλώτσησε»  πολλές ευκαιρίες.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

5΄ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους
Πολύ καλή ενέργεια του Μεταξά διώχνουν τελευταία στιγμή οι αμυντικοί.
20 λεπτό ωραία σέντρα του Λαφαζανίδη,κεφαλιά του Παπουλίδη αποκρούει ο τερματοφύλακας.
Τεράστια ευκαιρία για το 0-1.Τετ τα τετ του Μεταξά το πλασε του οποίου περνάει λίγο αουτ.
Νέα μεγάλη ευκαιρία πάλι από τον Μεταξά.'Ελαχιστα αουτ το πλασέ που επιχείρησε.
Δύο ίδιες χαμένες ευκαιρίες που κρατούν τον Εδεσσαϊκό  στο μηδέν
Πιο επικίνδυνος και απειλητικός ο Εδεσσαικός  στο β΄ημίχρονο που δείχνει να ενεργοποιείται περισσότερο
Μετράμε ήδη 3 καλές ευκαιρίες
65΄ Καρποφορούν οι προσπάθειες του Εδεσσαικού που ξεκλειδώνει την αντίπαλη άμυνα   και με φοβερό σουτ του Παπαστεργίου  κάνει το 0-1
Αναγκαστική αλλάγη.Μπαίνει ο Τσεγάνης στην θέση του σκόρερ-τραυματία Παπαστεργίου.
Νέο χαμένο τετ τα τετ του Μεταξα.
85΄ 0-2 με βολίδα του Βλαδοβίτη
Bγαίνει ο Λαφαζανίδης  και μπαίνει ο Τζούρτζος
Κλείνουν οι αλλαγές με τον Σαββίδη να περνά στην θέση του Βλαδοβίτη.
 90΄  Ο Μεταξάς δίνει έτοιμο γκολ στον Τσεγάνη ο οποίος σε άδεια εστία διαμορφώνει το 0-3.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο.Ατζαμιδάκης με βοηθούς τους Ταγκαλίδη και Κορνισορλή.  Παρατηρητής του αγώνα ο  .Πορτοκαλίδης.

Εδεσσαικος Αποστόλου,Παπαηλία,Κούμπους,Παπουλίδη,Κίορτση,Παπαγεωργίου,Προύντση,Βλαδοβίτη,Λαφαζανίδη,Μεταξά και Παπαστέργιου.
Αναπληρωματικοί ήταν οι:Βόλτσης, Σαββίδης,Ουζούνης,Πούπης,Τζούρτζος,Σφέτκος και Τσεγάνης