Κυριακή 15 Μαΐου 2011

Η ΠΕΛΛΑ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΑΛΜΩΠΟ ΜΕ 2-1

ΑΓΝΩΡΙΣΤΟΣ στο α΄μέρος  ο Αλμωπός ,πολύ καλός στο δεύτερο,αλλά νικήτρια η Πέλλα με 2-1

1 σχόλιο:

1. φιλε γιώργο και πέτρο ο παπαντωνίου τον έσφαξε τον Αλμωπό και βγαίνουν αυτοί οι θρασύτατοι της Πέλλας και τάχα μου λένε ότι τους αδικησε ο διαιτητής!!! Ειναι δυνατον να τους εχει αδικησει ο συγκεκριμενος διαιτητης και αφού τους αδικει πως γινεται να εχει γινει μονιμος διαιτητης της Πελλας και να τον ζητανε μετα μανιας και μαλιστα τον ζητανε και για το παιχνιδι με τον Εδεσσαικό. Αν δεν ειχαν την ευνοια του θα τον ζητούσαν; με τιποτα. Στο 82 λεπτό του αγώνα,λοιπόν γίνεται μια φάση πεναλτάρα μεσα στην μεγάλη περιοχή της Πέλλας. Εκεί ο Ειρηνακης τον παραμαζεύει από πίσω. καθαρή φάση πεναλτυ και ταυτοχρονη αποβολή. Ο διαιτητής δεν δείχνει τιποτα, λεει συνεχιζεται και βγαίνουν οι της Πέλλας και λενε για επιθετικο φαουλ!!! αν ειναι δυνατον. Μπαινει μεσα ο Τουμανιδης και παει προς τον διαιτητή, εκεί του ορμαει ο Ειρηνακης και του κανει τσαμπουκάδες και ριχνει κατι ψιλες στους παικτεσ ο παπαντωνιου εντωμαξυ φοράει μονο κοκκινα γυαλιά και δεν βλέπει τιποτα. Δευτερη περιπτωση κοκκινης κάρτας που πνιγεται και αυτή. ο παπαντωνιου εβγαλε εξω τον Τουμανίδη και φυσικά νικησε η Πελλα. Τι περισσοτερο να εκανε δηλαδή, αφου ηταν σε διατεταγμενη υπηρεσία. να νικησει η Πελλα στα 90 λεπτά χωρίς παράταση και χωρις αποβολες. και διαμαρτυρονται οι της Πελλας για 6 λεπτά καθυστέρηση και δεν λενε οτι για περισσοτερα απο 10 λεπτα εκαναν τους ψοφιους κοριούς, για να περάσει η ωρα.Ηταν μια γερασμένη ομαδα που με την εμπειρια της ειχε ενα καλο πρωτο ημίχρονο. στο δευτερο τα σαίνια του Αλμωπου τους έκαναν πατίνια, ομως η μπάλλα έχει αερα μέσα και δεν σου κανει παντα το κεφι, ηταν και ο διαιτητης και χαθηκε η προκριση. Του χρονου πιστευω θα ειναι καλυτερα.