Σάββατο 15 Νοεμβρίου 2014

Λυκόστομο-Λουτράκι 3-2

Διπρόσωπος ο ΑΡΗΣ Λουτρκίου έχασε μέσα στο Λυκόστομο με 3-2 . Στο ά ημίχρονο ήταν σαφώς ανώτερος και προηγήθηκε με τον Κυριακίδη στο 37.

Δύο λεπτά αργότερα ο Βασιλόπουλος έκανε το 0-2.  Στο β΄μέρος η κατάσταση άλλαξε . Το Λουτράκι εμφανίστηκε ασύνδετο και στο 50΄ο Στόϊκος έβαλε την Μαύρη Θύελλα ξανά στο παιχνίδι πετυχαίνοντας το 2-1.Στο 60΄το Λυκόστομο ισοφάρισε σε 2-2 όταν σε σουτ του Νίκου Στόϊκου  ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τη μπάλα  που κατάληξε στα δίχτυα. Στο 80΄μετά από εκτέλεση φάουλ ο τερματοφύλακας του Λουτρακίου απέκρουσε άσχημα δίνοντας την μπάλα στον Στούπη που την κάρφωσε στα δίχτυα και έκανε το 3-2. Το Λουτράκι στη συνέχει πίεσε , αλλά ανορθόδοξα, ενώ οι γηπεδούχοι ήταν επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις.

Καλή η διαιτησία  του Γεωργίου  (Κυρου-Σλατίντσης)