Κυριακή 1 Μαρτίου 2015

Διεκόπη το παιχνίδι Αψάλου –Ασπρου Τραυματίστηκε ποδοσφαιριστής του Άσπρου από κροτίδα

Διεκόπη στo  58΄περίπου το παιχνίδι ανάμεσα στον Όλυμπο Αψαλου και τον Ηρακλή Άσπρου ,ενώ το σκορ ήταν 0-0.
Στο λεπτό αυτό οπαίκτης του Άσπρου Τόπκας ,ετοιμαζότανε να εκτελέσει κόρνερ και έστηνε τη μπάλα στη γωνία. Δίπλα του έσκασε κροτίδα , την οποία έριξε φίλαθλος που ήταν εκεί κοντά και η οποία έβγαλε λάμψη και κρότο. Ο παίκτης μετά από λίγα δευτερόλεπτα έπεσε και έτρεξαν να του προσφέρουν τις πρώτες βοήθειες. Μετά από ένα δεκάλεπτο περίπου συμπαίκτες του τον μετέφεραν με τα χέρια στα αποδυτήρια . Αρχικά λόγω του πανικού  ήθελαν να το μεταφέρουν με ΙΧ  στο νοσοκομείο της Έδεσσας  για τα περαιτέρω.Τελικά μεταφέρθηκε  στο νοσοκομεί με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ , στο οποίο υπήρχε και γιατρός.
Ο διαιτητής με τους βοηθούς  πήγαν στα αποδυτήρια , όπως και οι παίκτες του Άσπρου . Λίγο αργότερα έφυγαν και οι παίκτες του Όλυμπου. Ο διαιτητής  διέκοψε οριστικά το παιχνίδι. Για την τύχη του θα αποφασίσει η αρμόδια επιτροπή.