Κυριακή 30 Αυγούστου 2015

ΠΑΣ Γιάννενα-ΠΑΟΚ 3-1

Έχασε ο ΠΑΟΚ μέσα στα  Γιάννενα από τον ΠΑΣ ΜΕ 3-1

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

5' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα με περίεργη κεφαλιά του Μανιά μετά από λανθασμένη έξοδο του Όλσεν

6' Διαμαρτυρίες των παικτών του ΠΑΟΚ σε προσπάθεια του Ζάιρο που η μπάλα χτύπησε σε χέρι αμυντικού εντός της περιοχής

10' Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να πάρει τον έλεγχο στο χώρο του κέντρου και φάνηκε απειλητικός σε μια σέντρα του Λέοβατς

18' Πολλά τα λάθη της άμυνας του ΠΑΟΚ. Χαρακτηριστικό είναι πως σε αντεπίθεση του ΠΑΣ Γιάννινα ο Ακόστα ήταν μόνος αμαρκάριστος στην περιοχή χωρίς ωστόσο να πάρει την μπάλα για να κάνει το 2-0

24' Αμαρκάριστος ο Μπέριος σε φάουλ παίρνει την κεφαλιά αλλά τη στέλνει μακριά από την εστία

28' Νέα αντεπίθεση του ΠΑΣ με τον Μανιά να κάνει αδύναμο σουτ από καλή θέση

30' Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Πέλκα να κλέβει την μπάλα στο κέντρο αλλά ο Μακ που πήρε την πάσα νικήθηκε από τον Βελλίδη

31' Πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Πέλκα να σουτάρει έξω από την περιοχή και ο Βελλίδης να αποκρούει εντυπωσιακά

32' Τακουνάκι του Βίτορ σε κόρνερ, αποκρούει πάνω  στη γραμμή ο αμυντικός του ΠΑΣ

33' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Βελλίδη να διώχνει την μπάλα πριν τους επιθετικούς του ΠΑΟΚ

40' Πολύ πιεστικός ο ΠΑΟΚ αλλά ακόμα περισσότερο αναποτελεσματικός στην τελική προσπάθεια

45' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Λέοβατς να αστοχεί σε τετ α τετ

50' ΑΥΤΟΓΚΟΛ του Σάμπο και 2-0 κόντρα στη ροή του αγώνα. Απίστευτα πράγματα. Δεν πάει τίποτε στον ΠΑΟΚ

60' Πολύ επηρεασμένοι οι παίκτες του ΠΑΟΚ δεν μπορούν να πιστέψουν την εξέλιξη που έχει ο αγώνας

62' Κόκκινη στον Ζάιρο που έκανε ανόητο φάουλ με το χέρι στον Μπέριο

67' Σπουδαία απόκρουση του Βελλίδη στο σουτ του Πέλκα

75' ΓΚΟΛ με τον Τσάβες και 3-0

91' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με κοντινή προβολή του Βίτορ

Η σύνθεση του ΠΑΣ: Μάρκος, Στρούνα, Μιχαήλ, Ακόστα, Τσουκαλάς, Ίλιτς, Τζημόπουλος, Ναδάλες, Τσάβες, Μπέριος
Στον πάγκο: Περιστερίδης, Γιάκος, Σκόνδρας, Σαπαλίδης, Κοζορώνης, Καρανίκας, Φερφέλης
 Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: ΠΑΟΚ: Όλσεν, Λέοβατς, Βίτορ, Τζιόλης, Κόστα, Κωνσταντινίδης, Κάτσε, Σάμπο, Πέλκας, Ζάιρο, Μακ
 Στον πάγκο: Γλύκος, Σκόνδρας, Ροντρίγκες, Μυστακίδης, Τζαβέλας, Κίτσιου, Σαββίδης

Διαιτητής: Γιάχος
Βοηθοί: Ακρίβος, Δημητριάδης
4ος: Κομίνης