Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2016

Δόξα Δράμας –Αλμωπός 3-0

Αφού έχασε την μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ ο Αλμωπός , που έπαιξε αμυντικά , έχασε τελικά στην Δράμα από την Δόξα με 3-0

14΄ Η Δόξα γλυτώνει , αφού ο Παντελίδης σημάδεψε το δοκάρι.
15′ Κόρνερ από αριστερά με τον Μπουσινάκη, κεφαλιά του Γαϊδαρτζή πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

24′ Σουτ από αριστερά από το ύψος της περιοχής του Παντελίδη και η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι του Σικαλιά χωρίς άλλη …ζημιά!!!

28′ Ο Σάντος μέσα από την περιοχή με κεφαλιά στέλνει την μπάλα λίγο πάνω

30′ Ο Μένιος με πολύ καλή προσπάθεια αποκρούει το σουτ του Μπουσινάκη που χάνει μια ακόμη καλή ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ.
38′ Ο Δημήτρης Γαίδαρτζής ξεκλειδώνει την αναμέτρηση. Μια βαθιά κάθετη από τον Παπαζούδη που σημαδεύει τον Σάντος έξω από την περιοχή και αυτός την στρώνει αριστερά του στον Γαϊδαρτζή που με σουτ

53′ Πρώτη αλλαγή για τον Αλμωπό και ο Θόδωρος Ελευθεριάδης δίνει την θέση του στον Γιώργο Ελευθεριάδη

59′ Ολιγωρία του Γαϊδαρτζή που πήγε να εκμεταλλευτεί λάθος πάσα των δύο κεντρικών αμυντικών του Αλμωπού, όμως ο σέντερ φορ της Δόξας θα χάσει την ευκαιρία καθώς καθυστέρησε χαρακτηριστικά και έδωσε τα περιθώρια στους αντίπαλους να του πάρουν την μπάλα.

65′ Καλό σουτ του Κοβάτση έξω από την περιοχή διώχνει σε κόρνερ ο Σικαλιάς

66′ Αλλαγή για την Δόξα, Ο Κεφαλάς αντί του Ακασού

69′ Ο Τσιμτσιρίδης στην θέση του Λάζαρου Ελευθεριάδη
68′ Σέντρα από δεξιά του Σάντος, η μπάλα στον Ρεβυθόπουλο που από δεξιά από το ύψος της περιοχής βγάζει για τον Πινδώνη που εκτελεί τον Μένιο με σουτ κάνοντας το 2-0

71′ Σουτ του Σουάνη έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει το δεξί δοκάρι του Μένιου και στην επαναφορά ο Γαίδαρτζής σκοράρει αλλά σωστά καταλογίζεται σε θέση οφσάιντ

74΄Σουτ του Γαϊδαρτζή σώζει πάνω στην γραμμή ο Μουρατίδης

77′ Αναγκαστική αλλαγή για την Δόξα, βγαίνει υποβασταζόμενος ο Γαϊδαρτζής και μπαίνει ο Μαρκόπουλος

80′ Ο Σάντος δίνει την θέση του στον Δουμάνη

82′ Τρίτη αλλαγή για τον Αλμωπό ο Ζαρογιάννης δίνει την θέση του στον Σιδώρη

85′ Ο Μαρκόπουλος κλέβει μπάλα και βγαίνει απέναντι στον Μένιο, τον πλασάρει υποδειγματικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα κάνοντας το 3-0 !!!