Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2017

Κράτησε το αήττητο η Δόξα Μαυροβουνίου

Κράτησε το αήττητο το Μαυροβούνι παίρνοντας ισοπαλία μέσα στη Κρύα Βρύση από τον Απόλλωνα 1-1.
Παρουσία πολλών φιλάθλων , παίχθηκε σχετικά μέτριο ποδόσφαιρο με λίγες φάσεις κυρίως στο α΄ημίχρονο

Στο 35' ακυρώθηκε γκολ του Χατζηστεφάνου του Μαυροβουνίου, ενώ ο Νίκος Σαρίδης  68΄  σούταρε από μακρυά  μόλις άουτ.
Στην επανάληψη, στο 68΄ ο προπονητής των γηπεδούχων Φώτης Μητσάκης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τον  έμπειρο Χρήστο Καραγιάννη που στο 72' έκανε το 1-0.
Στο 82' επέλαση από τον Καραγιάννη διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους αφού και το τελικό γυριστό πλασέ του Μωϋσιάδη πήγε μόλις άουτ.
Στο 5 λεπτό των καθυστερήσεων ο Χαραλαμπίδης ισοφάρισε σε 1-1
Μετά το τέλος του αγώνα ο διαιτητής Καρυπίδης δέχτηκε έντονη επίθεση από τους γηπεδούχους και φυγαδεύτηκε κυριολεκτικά για τα αποδυτήρια.
Βοηθοί του  ο  Δέλλιος και Δεμερτζής

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ :Σκαπέρδας, Γαβριηλίδης (65' Καραγιάννης), Κουτρούμπαλος (56' Βασιλείου), Κίτσας, Τσιρακίδης,  Αντωνιάδης, Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης, Βούλγαρης (77' Ευθυμίου), Μωυσιάδης, Μιχαηλίδης.

ΔΟΞΑ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟΥ :  Καμπαλής, Σαρίδης, Κίτσας, Χατζηστεφάνου, Καρυπίδης, Φανιάδης, Κατηρτζόγλου, Νάτσης, Σιδέρης, Ζαχαριάδης Λέσι (76' Χαραλαμπίδης)