Παρασκευή 14 Απριλίου 2017

Προκριματικά Πανελλήνιου Νεανίδων : 4ος ο Πανεδεσσαϊκός με ήττα 40-35 από τους Πάνθηρες Καβάλας

Στην 4η θέση του Προκριματικού Ομίλου  Βορ. Ελλλάδας των Νεανίδων τερμάτισε τελικά ο Πανεδεσσαϊκός γνωρίζοντας την 3η ήττα του στο "φινάλε" των αγώνων με σκορ 40-35
από τους Πάνθηρες Καβάλας. Σε ένα παιγνίδι όπου η ομάδα του Νομού είχε την πρωτοπορία στην 2η και 3η  περίοδο , αλλά στην 4η δέχθηκε ένα "σερί" 12-3 οδηγούμενη στην ήττα
.Τα δεκάλεπτα: 1ο 12-8,2ο(4-11)16-19 (ημίχρονο),  3ο (12-13) 28-32, 4ο (12-3)  40-35 (τελικό σκορ)
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Γαβρίδου
Πάνθηρες Καβάλας (Δημητριάδης): Παυλίδου 16, Κερανοπούλου 4, Χασάπη, Γενημαχαλελή 2, Γιαχολάρη 14(1), Τριανταφυλλίδου 2, Βαμβούρη 2, Καραπρώιμου.
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ (Μίλτσης): Πάχου, Ιωαννίδου 8, Μποζίνη 4, Παζάρκα, Σιαντή , Μπαρούτση 4, Σιβένα 5, Καρτσαμάρη, Παπαδοπούλου 6, Κελέση 1, Τσολάκοβιτς 7(1).