Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017

Φίλιππος Αλεξάνδρειας –Εδεσσαϊκός 0-1

Με την νίκη έφυγε από την Αλεξάνδρεια ο Εδεσσαϊκός που έπαιξε πιο έξυπνα και μεθοδικά

13ο λεπτο Σε καλό σημείο φαουλ για τον Εδεσσαϊκό
Στην εκτελεση ο Ταουσάνης  δυσκολη αποκρουση του τερματοφύλακα,στην συνέχεια της φάσης νεο σουτ του Καράμπελα στα χέρια του τερματοφύλακα.

22o Φοβερο σουτ του Παπαγεωργίου λιγο αουτ.
Πρώτη καλή στιγμη για την Αλεξάνδρεια στο 30 λεπτο με το σουτ να περναει άουτ

40΄0-1 .Ο  Παπαγεωργίου έκανε μια κούρσα έδωσε στον Μπουρακη και αυτός με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το 0-1

Στο ίδιο μοτίβο ξεκίνησε και το δεύτερο με τον Εδεσσαϊκό  να πατεί  Πόλυ  καλά

53ο λεπτό Απίστευτη ευκαιρία για το 0-2.Ο Παπαγεωργίου σε νια κούρσα από τα αριστερά έκανε την παράλληλη στον Ρετζια το πλασέ του οποίου περνά  άουτ

55΄  Καλεί κεφάλι του Μπενισκου μπλοκάρει ο Παπουρτζης

Αλλαγή Βγαίνε ο Ρετζια και μπαίνει ο Ιωσηφιδης

Νέα  αλλαγή, στον αγωνιστικό χώρο ο Καρτζιος στην θέση του Καράμπελα

67ο   Τρίτοι αλλαγή  Βγαίνει ο σκόρερ Μπουρακης και μπαίνει ο Καρακουτης

80ο λεπτό  Απειλητικώς  πλέων ο Φίλιππος που προσπαθεί με σέντρες να βρει το κεφάλι του Μπενισκου

Αντεπίθεση για τον Εδεσσαϊκό  από τα δεξιέ με τον Κουμπους να στρώνει στον Καρακουτη αλλά να κόβεται την τελευταία στιγμή