Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι αθλητές του ΦΟΑ στο πανελλήνιο πρωτάθλημα άρσης βαρών

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι αθλητές του ΦΟΑ στο πανελλήνιο πρωτάθλημα άρσης βαρών που έλαβε χώρα στον Πολύγυρο Χαλκιδικής 8-10 Δεκεμβρίου, φέρνοντας 20 μετάλλια στο σύνολο: 9 χρυσά , 4 ασημένια και 7 χάλκινα.
Αναλυτικότερα, η Πασσαλίδου Δέσποινα κατέλαβε την 3η θέση στις κορασίδες με 36 αρασέ, 48 ζετε και 84 σύνολο στην κατηγορία 53 κιλών.

Η Δεμήσικου Μαρία στην κατηγορία 63kg κατάφερε να βγει 3 στης Νεανίδες με 36 αρασέ 46 ζετέ 70 σύνολο.
Η Χρυσάνθη Καϊλάρη διακρίθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδος στις Νεάδες και στις Νέες Γυναίκες στην κατηγορία των 63ων κιλών με 60 αρασέ, 80 ζετε και 140 κιλά σύνολο.
Η Κουρτελίδου Ελένη αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδος στην Γυναικεία κατηγορία των 69kg με 77 αρασέ, 100 ζετε και 177 συνολο.

Τα αγόρια του τμήματος ανέβηκαν επίσης στο βάθρο με τον Γιώργο Χοροζάνη στην κατηγορία 77kg που κατέκτησε την 1η θέση στο αρασέ με 94kg, την 2η θέση στο ζετέ με 114kg και την θέση στο σύνολο με 208kg στους Παίδες.
Ο Παρασκευάς Παρασίδης κατέκτησε την 4 θέση στους παίδες με 75 αρασέ, 90 ζετέ και 165 σύνολο.