Τρίτη 21 Αυγούστου 2018

Μπενφίκα -ΠΑΟΚ 1-1

Εικόνα live21962226/81408.jpgΟ ΠΑΟΚ παίρνει σπουδαία ισοπαλία (1-1) στην έδρα της Μπενφίκα με το γκολ του Ουάρντα και πλέον σε μία εβδομάδα θα παίξει ένα από τα μεγαλύτερα ματς στην ιστορία του στην Τούμπα για να βρεθεί για πρώτη φορά στους ομίλους του Champions League. Είχε ανοίξει το σκορ ο Πίτσι με πέναλτι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου

93' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα! Σουτ του Ζοάο Φέλιξ η μπάλα άουτ!
by Sport-fm August 21, 23:53:40
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
by Sport-fm August 21, 23:50:17
89' Κίτρινη κάρτα στον Ουάρντα
by Sport-fm August 21, 23:49:03
88' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Πρίγιοβιτς, μέσα ο Ακπόμ
by Sport-fm August 21, 23:47:34
86' Τρομερή επέμβαση του Πασχαλάκη σε τετ-α-τετ με τον Φερέιρα!
by Sport-fm August 21, 23:46:28
84' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα
by Sport-fm August 21, 23:43:52
83' Κίτρινη κάρτα στον Αλμέιδα
by Sport-fm August 21, 23:42:44
Έτσι το... κόλλησε ο Ουάρντα κι έκανε το 1-1
by Sport-fm August 21, 23:41:04
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Ζαμπά, μέσα ο Σάκχοφ
by Sport-fm August 21, 23:40:46
79' Αλλαγές για την Μπενφίκα. Εκτός οι Σέρβι και Πίτσι, μέσα οι Σεφέροβιτς και Φέλιξ
by Sport-fm August 21, 23:39:26
76' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ουάρντα! Εκτέλεση φάουλ του Πέλκα, κεφαλιά του Βαρέλα από το ύψος της μικρής περιοχής η μπάλα στο δοκάρι, αλλά το ριμπάουντ το παίρνει ο Ουάρντα και με αριστερό σουτ κάνει το 1-1!
by Sport-fm August 21, 23:35:56
75' Έχει ισορροπήσει ο ΠΑΟΚ και προσπαθεί δειλά-δειλά να απειλήσει τον Βλαχοδήμο
by Sport-fm August 21, 23:35:12
71' Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια
by Sport-fm August 21, 23:31:03
71' Προσπάθεια του Ζαμπά από τα δεξιά, διαγώνιο σουτ, η μπάλα άουτ
by Sport-fm August 21, 23:30:42
68' Ενέργεια του Μάτος από δεξιά και πάσα στον Ουάρντα, γλιστράει αυτός και στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία. Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ
by Sport-fm August 21, 23:27:49
66' Γύρισμα του Ζέντσον από τα αριστερά, απέκρουσε σε κόρνερ ο Πασχαλάκης
by Sport-fm August 21, 23:26:15
65' Αλλαγή για την Μπενφίκα. Εκτός ο Ζίβκοβιτς, μέσα ο Ράφα Σίλβα
by Sport-fm August 21, 23:24:27
by Sport-fm August 21, 23:23:29
57' Ευκαιρία για την Μπενφίκα! Εκπληκτικό σουτ του Γκριμάλντο από τα αριστερά και έξω από την περιοχή, εντυπωσιακή επέμβαση του Πασχαλάκη σε κόρνερ. Δεν ανησυχεί από τη στατική φάση ο ΠΑΟΚ
by Sport-fm August 21, 23:17:05
52' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Λημνιός, μέσα ο Ουάρντα
by Sport-fm August 21, 23:12:18
52' Φάουλ του Ζέντσον στον Μάτος και κίτρινη κάρτα
by Sport-fm August 21, 23:11:56
50' Ευκαιρία για την Μπενφίκα! Πάσα του Ζέντσον για τον Φερέιρα, κοντρόλ και σουτ από τον τελευταίο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, απομάκρυνε με τα χέρια του ο Πασχαλάκης
by Sport-fm August 21, 23:10:47
50' Επικίνδυνη σέντρα του Ζέντσον, η μπάλα περνά και πάνω από τον Πασχαλάκη
by Sport-fm August 21, 23:09:39
46' Έναρξη β' ημιχρόνου χωρίς αλλαγές
by Sport-fm August 21, 23:05:20
Βάσει των ριπλέι φαίνεται να υπάρχει μαρκάρισμα του Μαουρίσιο στο πόδι στήριξης (το δεξί) του Ζέντσον Φερνάντες και σε συνδυασμό ότι ο παίκτης του ΠΑΟΚ τον έχει βγάλει εκτός πορείας της φάσης, κάνει τον Μάζιτς να δώσει το πέναλτι. Πρόκειται, πάντως, για μια πολύ δύσκολη φάση.