Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου 2018

Εδεσσαϊκός – Α.Σ. Γιαννιτσά 3-1

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στην Έδεσσα ο Εδεσσαϊκός νίκησε τον Α.Σ. Γιαννιτσσα με 3-1

4΄ 0-1 Τα Γιαννιτσά ανοίγουν το σκορ
μετά από αδράνεια στην άμυνα

10΄  1-1 Ο Εδεσσαικος έχει άμεση απάντηση και ισοφαρίζει με τον Παπαδημητρίου με δυνατό σουτ απο το ύψος της μικρής περιοχής.

20΄  Πολύ ωραίο σουτ του Ντογου η μπάλα καταλήγει κόρνερ.Στην συνέχεια της φάσης προβολή του Αβραμίδη άουτ.

Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Παπαγεωργίου στο 29ο λεπτο το πλασέ του όμως πέρασε άουτ.

Γκολ 2-1 Ο Εδεσσαϊκός παίρνει κεφάλι στο σκορ στο 34ο λεπτό με κεφαλιά του Ταουσιανη. Ηταν μια εξαιρετική ομαδική προσπάθεια από τα δεξιά ο Παπαδημητρίου έσπασε το τεχνητό offside σεντραρε με ακριβεία και ο Ταου με κεφαλιά εστειλε την μπαλα στα δίχτυα του Κυρρου κάνοντας το 2-1.

Ημίχρονο
Εδεσσαικος-ΑΣ Γιαννιτσα 2-1

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Αναγκαστική αλλαγή για το Εδεσσαϊκό .Αποχωρεί ο Γκαρακλιδης και μπαίνει ο Μαυροπουλος.

Καλη στιγμη με τον Ντογο στο 63ο λεπτό,το σουτ στην γωνία το βγάζει ο Παπουρτζης σε κόρνερ.

Θα περάσει ο Προυντσης στην θεση του Τουφα.

Σε απευθειας εκτέλεση φαουλ για τα Γιαννιτσά ο Σοιλεμεζογλου πραγματοποιεί εντυπωσίακη απόκρουση.

Τσιακαλος αντι Ντογου στο 75ο λεπτο

Στο 76ο λεπτο ο Ιασων μονος με τον Παπουρτζη χάνει μοναδικό τετ τα τετ.

Και ο Πουπης θα περασει στον αγωνιστικό χωρο στην θεση του Χαραβητιδη

Νέα αλλαγή για τον Εδεσσαικο με τον Λαφα να περναει στην θεση του Παπαδημητριου

Κλεινουν οι αλλαγές με τον Πασσαλη να μπαινει στην θεση του Τσουμαγκα και τον Καραγιαννη στην θεση του Παπαγεωργιου

Γκολ 3-1 Ο Τσιακαλος απο τα αριστερά έκανε την σέντρα και ο Ταουσιανης με πλασέ διαμόρφωσε το 3-1 το οποίο θα είναι και το τελικό αποτέλεσμα