Πέμπτη 11 Απριλίου 2019

Έκανε το δέκα στα δέκα ο Γ.Α.Σ. Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών

Με εκτός έδρας νίκη συνέχισε για το πρωτάθλημα Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ. το τμήμα του «Μ. Αλεξάνδρου» Γιαννιτσών την Πέμπτη 04/04/2019,
στο κλειστό Γυμναστήριο Κιλκίς, κερδίζοντας την ομάδα του Αετού με σκορ 39-69 τερματίζοντας πρώτος στον όμιλό του καθώς σε δέκα αγώνες δεν έκανε καμία ήττα.
Από την αρχή του παιχνιδιού ο Μέγας μπήκε πολύ δυνατά και εκμεταλλευόμενος τα λάθη των αντιπάλων αλλά και την δική του αποτελεσματικότητα κατάφερε να πάρει μία διαφορά ασφαλείας στο ημίχρονο με σκορ 16-39. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σύλλογος των Γιαννιτσών διατήρησε αυτή την διαφορά και έτσι πήρε με σχετική ευκολία το ροζ φύλλο τελειώνοντας το παιχνίδι με σκορ 39-69. Μαζί με την νίκη ο Σύλλογος των Γιαννιτσών πήρε την πρώτη θέση στον Γ΄ Όμιλο Παίδων του πρωταθλήματος της Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ. καθώς και την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης όπου θα αντιμετωπίσει τον Πιερικό την Κυριακή 14/04/2019 στην Νάουσα.

Τα δεκάλεπτα: 05–21,  11–18, 09–22, 14–08.