Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019

ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 0-1

Σε ένα πολύ μέτριο παιχνίδι που το ακολούθησε σε απόδοση και η διαιτησία ο Εδεσσαϊκός έχασε με 0-1 από τον Μακεδονικό Νεάπολης που μάλλον στάθηκε τυχερός και πήρε το τρίποντο με πέναλτι.

ΦΑΣΕΙΣ- ΓΚΟΛ

5΄ Αναγκαστική αλλαγή για τον Μακεδονικο .
Αποχωρεί ο Τσελεπης και περνάει στην θέση του ο Πεχλιβανιδης
Πρώτη καλή στιγμή στο 10ο λεπτό σέντρα του Κιόρτση από τα αριστερά κεφαλια του Μανιου  άουτ
12o λεπτό σουτ του Τσολακίδη  άουτ
Κόρνερ για τον Μακεδονικό περνάει ανεκμετάλλευτο

19o λεπτό μεγάλη  ευκαιρία για το 1-0 συνεργάστηκαν άψογα οι Κιόρτσης με τον Μανιο με το σουτ του τελευταίου να κοντράρεται  την τελευταία στιγμή από τον αμυντικό
25ο λεπτή σουτ  του Γρηγοριαδη,  αιφνιδιάζεται ο  Μανιος  πλάσαρε την μπάλα η οποία κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα
37ο πολύ καλό σουτ του Πασσαλή έξω από την περιοχή δύσκολη απόκρουση του Γρηγοριάδη σε κορνερ.Στην συνεχεια της φάσης νέο σουτ του Πασσαλή στα χέρια του τερματοφυλακα

42ο λεπτο νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους η προβολή του Τσολακίδη κοντράρεται την τελευταία στιγμή για να καταλήξει και πάλι στον Γρηγοριαδη

63΄πέναλτι για τον Μακεδονικο σε χέρι    αμυντικού  . Ευστοχεί ο Τσουκανης και 0-1