Τρίτη 12 Νοεμβρίου 2019

ΦΟ Αριδαίας - ΓΑΣ Μελίκης 55-70

Κακή εμφάνιση και ήττα για την ομάδα μας με 55-70, στον αγώνα με τη Μελίκη, για την 5η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με μία ώρα και είκοσι λεπτά καθυστέρηση, λόγω της διακοπής ρεύματος που υπήρχε στην περιοχή της Αριδαίας από το μεσημέρι, λόγω βλάβης στο δίκτυο. Η έμπειρη ομάδα της Μελίκης ξεκίνησε καλύτερα το ματς και με σωστές επιλογές στην επίθεση πήρε γρήγορα μια διαφορά δέκα πόντων, την οποία διατήρησε σε όλο το πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο έληξε με σκορ 10-22.Οι παίκτες του Παναγιώτη Βάτση βελτίωσαν κάπως την απόδοση τους στη δεύτερη περίοδο, χωρίς όμως να καταφέρουν και πολλά πράγματα, καθώς η διαφορά παρέμενε πάνω από δέκα πόντους σταθερά, για να λήξει το ημίχρονο με 26-38 υπέρ των φιλοξενούμενων.Ακόμα πιο δυνατά μπήκε η Μελίκη στο δεύτερο ημίχρονο και εκμεταλλευόμενη την επιθετική δυστοκία της ομάδας μας, εκτόξευσε τη διαφορά πάνω απο τους είκοσι πόντους, την οποία διατήρησε σε όλο το τρίτο δεκάλεπτο. Στην τέταρτη περίοδο, οι παίκτες μας πίεσαν σε όλο το γήπεδο για να αντιστρέψουν την κατάσταση αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν τη διαφορά, για το τελικό 55-70.Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα της Μελίκης για τη δίκαιη νίκη τους, με τις ευχές μας για καλή συνέχεια.Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας στις 24 Νοεμβρίου στα Γιάννενα, με αντίπαλο τον ΑΓΣΙ.Δεκάλεπτα: 10-22, 26-38, 37-57, 55-70Διαιτητές: Εκίζογλου-ΧατζηχαρίσηςΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Παπαδόπουλος 1, Κανονίδης, Πέτκος, Τοπαλίδης, Βασίλογλου, Πονόπουλος 8(2), Παπαβραάμ, Αβραμίδης 8(2), Γεωργάκης 15(1), Μακρόπουλος 7, Παουλεάνου 14(1), Αμπάρης 2.ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 7, Μαυρίδης 17(3), Στοϊτσης 11(1), Παπαδόπουλος, Ρογγότης 5, Καποδίστριας, Εσερπόγλου, Λαπατούρας 8, Ασπροπούλης, Λέφας 4, Ημερίδης 18(1).