Σάββατο 20 Απριλίου 2024

ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: Απόλλων Κρύας Βρύσης – Αρης Νησίου 4-0

Ο Απόλλων Κρυας Βρύσης κατέκτησε και το κύπελλο της ΕΠΣ Πέλλας νικώντας με 4-0 τον ΑΡΗ Νησίου που ήταν φιναλίστ για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά

Φάσεις και γκολ

13’   1-0  Σέντρα του Καράμπελα από αριστερά και ο Πλατσιώτας με  μονοκόμματο πλασέ  ΚΆΝΕΙ  το 1-0 για τον Απόλλωνα

21’ εκτέλεση φάουλ του Γεωργίου ο Πούπης [ΙΆΝΕΙ  την κεφαλιά η μπάλα πήγε στον Γκέσιο, αλλά από πολύ πλάγια σούταρε άουτ

25’ επέλαση του Καράμπελα από δεξιά,  κάνει  δυνατό σουτ, αποκρούει δύσκολα ο Αποστόλου  με τα πόδια .

40’ ωραία ενέργεια και πάσα του Π. Κιόρτση , ο Γκέσιος από καλή θέση σουτάρει πολύ άστοχα

47’ 2-0 Με το ξεκίνημα του β ημιχρόνου ο Απόλλων πετυχαίνει και δεύτερο γκολ. Επέλαση του Πρασσά  που πλασσάρει  τον Αποστόλου  , η μπάλλα όμως δεν μπαίνει μέσα , ούτε και ο Γεωργίου μπορεί να την διώξει και ο επερχόμενος Τζήμας την στέλνει στην κενή εστία.

57 ΄Το Νησί χάνει καλή ευκαιρία. Πολύ καλή  σέντρα του Γκίνη, ο Π. Κιόρτσης  βρέθηκε σε επίκαιρη θέση αλλά σούταρε απελπιστικά  άουτ

74’ ο Καράμπελας βρέθηκε σε επίκαιρη θέση, αλλα κόπηκε την τελευταια στιγμή σε κόρνερ.

75’  3-0  Κόρνερ του Ταουσιάνη, ο Γιαλαμούδης με κεφαλιά  γράφει το 3-0 για τον Απόλλωνα.

79’  4-0 Ξανθόπουλος με κεφαλια έγραψε το 4-0.

83’ σέντρα του Πρασσά, ο Γιόνδης πιανει ωραίο  ανάποδο ψαλίδι, αλλα απέκρουσαν πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί του Άρη.

87’ δυνατό σουτ του Α.  Κιόρτση  μόλις άουτ

90' Τέλος της αναμέτρησης, ο Απόλλων Κρύας Βρύσης κερδίζει τον Άρη Νησίου με σκορ 4-0 και κατακτά το κύπελλο της ΕΠΣ Πέλλας.

Διαιτητές Λαμπρίδης, Ατζαμιδάκης, Ζγούρος.