Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2012

Ν. Μυλότοπος – Πέλλα2-2

Διαφήμιση του ποδοσφαίρου

Χωρίς νικητή τελείωσε  το ντέρμπυ που έγινε στο Ν. Μυλότοπο μεταξύ του τοπικού Μέγα Αλέξανδρου και του συνώνυμου του της Πέλλας.  ΄Ηταν ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου με τις δύο ομάδες να αποζημιώνουν τους πολλούς φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο. Παραφωνία κατά κάποιο τρόπο η διαιτησία που με τα σφυρίγματά της παρά λίγο να τα χαλάσει.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν σαφώς καλύτεροι. Δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες που δεν αξιοποίησαν εκτός από δύο .Οι  γηπεδούχοι στην άμυνα είχαν πολλά κενά τα οποία και πλήρωσαν.
Στην β΄ημίχρονο έγινε πολύ δυνατό παιχνίδι με τους γηπεδούχους να φτάνουν τελικά στην ισοφάριση λίγο πριν τη λήξη καθώς πίεσαν μη έχοντας άλλη επιλογή. Οι ,φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να κρατήσουν το αποτέλεσμα οπισθοχωρώντας ,χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Στο 25 ο Μιχάλης Κηλίκης έγραψε το 0 – 1 για τους φιλοξενούμενους Σχετικά γρήγορα ήρθε η απάντηση των γηπεδούχων που με τον Στέφανο Μυρτίνα στο 31’ έφτασαν στο 1 – 1.

Στο 35’ ο Γιώργος Τζιβελέκης ΄εδωσε το προβάδισμα στον ΜΑ Πέλλας. γράφοντας το 1 – 2

Στο 85’ ο νεαρός Φώτης Γρηγορίου έκανε το  2 – 2 για τους γηπεδούχους που ήταν και το τελικό σκορ.

Αποβλήθηκαν οι Τάσος Χαμαλίδης των γηπεδούχων στο 75’ και Χρήστος Κορώνας των φιλοξενούμενων στο 80’.

Διαιτητής του αγώνα ο Μιχάλης Καρυπίδης.