Τρίτη 8 Ιανουαρίου 2013

Σκόραρε ο Κοβάτσης με την Εθνική Ομάδα

Ο πρώην παίκτης του Αλμωπού Αριδαίας, Κοβάτσης Δημήτριος, που μετακινήθηκε πριν από δύο χρόνια στον Ατρόμητο Αθηνών, σκόραρε με τη φανέλα της Εθνικής Ομάδας κάτω των 18. Ακολουθεί το άρθρο από την επίσημη σελίδα της ΕΠΟ στο διαδίκτυο:

Η Εθνική Ομάδα κάτω των 18 αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τη Ρωσία στον δεύτερό της αγώνα για το διεθνές τουρνουά «Valentin Granatkin 2013» της Αγίας Πετρούπολης.
 Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα έφτασε κοντά στη νίκη καθώς προηγήθηκε 2-1 στο 90ό λεπτό με τέρμα του Κοβάτση, όμως οι διοργανωτές κατάφεραν να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις του αγώνα. Το πρώτο γκολ της Ελλάδας σημείωσε ο Πόποβιτς στο 35΄.

ΕΛΛΑΔΑ: Στρέζος, Ναυπλιώτης, Μυρθιανός, Σωτηράκος, Πούγγουρας, Πολίμος (70΄ Κοβάτσης), Μήλιος (64΄ Φουκαράς), Βούρος (90΄+1 Μπεγκλεκτσής), Πόποβιτς (53΄ Βέργος), Δεληγιαννίδης, Πασαλίδης (75΄ Αρώνης)
 Η Εθνική θ΄ αντιμετωπίσει τη Λετονία στις 9/1 και ώρα 14:30 (Ελλάδας).