Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

ΦΟ Αριδαίας - ΓΑΣ Αλεξάνδρειας 67-54

Σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα στο ΔΑΚ Αριδαίας η ομάδα του ΦΟΑ επικρατώντας της ομάδας της Αλεξάνδρειας με 67-54.

Οι παίκτες του Λάζαρου Λούση που αγωνίστηκαν χωρίς τους Μίσκο και Τζανή μπήκαν από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι και με όπλο την πολύ καλή άμυνα κυρίως στο πρώτο ημίχρονο είχαν σταθερά μια διαφορά ασφαλείας με τη λήξη του ημιχρόνου (37-22).

Στην επανάληψη η απόδοση της ομάδας έπεσε με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να μειώσουν το σκορ μέχρι τους 8 πόντους διαφορά αλλά σε εκείνο το σημείο ο ΦΟΑ ανέβασε πάλι την απόδοση του και έφτασε δίκαια στην επικράτηση με 67-54.

Την επόμενη εβδομάδα ο ΦΟΑ υποδέχεται τον Πανεδεσσαϊκό στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: A(16-8), B(37-22), Γ(50-39), Δ(67-54)

ΦΟΑ (Λούσης): Tαρασίδης 5, Τοπαλίδης 3(1), Χαραλαμπίδης 17, Μπεγλόπουλος 4, Παπαβραάμ 12(1), Αβραμίδης 15(3), Μακρόπουλος 5, Υφαντίδης 6, Μαυρίδης.

Aλεξάνδρεια (Κασσομενάκης): Πουλρίδης 5(1), Πλωμαρίτης 2, Τολιόπουλος 4, Ρουσόπουλος, Στογιαννόπουλος 17, Αβραμίδης 10, Παπαγερίδης 10(1), Βενέτης, Χύτας 4, Πρόϊος, Λιακόπουλος, Αλεξόπουλος 2.

ΠΗΓΗ:KARATZOVA COM