Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

Αναγέννηση Γιαννιτσών – Καβάλα 0-3

Ακόμα μια εντός έδρας ήττα γνώρισε η ομάδα της Αναγέννησης Γιαννιτσών που ηττήθηκε με το βαρύ 0-3 αυτήν την φορά από την Καβάλα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε άσχημα για τους γηπεδούχους, μια που μόλις στο 4, ο Ζηνίνο με σουτ , κεραυνό λίγο έξω από την περιοχή,  έστειλε την μπάλα στο γάμα της εστίας της Αναγέννησης κάνοντας το 0-1.
Αυτό  βέβαια το γεγονός άλλαξε το όλο σκηνικό μια  η αμυντικά στημένη Αναγέννηση υποχρεώθηκε  να βγει μπροστά  για να καλύψει το εις βάρος της τέρμα και δέχτηκε ακόμα ένα γκολ με τον Παπά στο 29’ μετά από αδράνεια αμυντική των γηπεδούχων.
Η ψυχολογία των νεαρών παικτών της Αναγέννησης βέβαια έπεσε μετά το 0-2  και  δεν υπήρχαν τα ψυχικά αποθέματα  για ανατροπή του σκορ
Παρά την μεγάλη  προσπάθεια του δευτέρου μέρους δεν άλλαξε την ροη του αγώνα μια που η Καβάλα με το 0-2 του ημιχρόνου ουσιαστικά πήρε και τη νίκη.
Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση των φιλοξενούμενων έπεσε μια που στο πρώτο έλεγχαν πλήρως τον αγώνα. Η απόδοση των Γιαννιτσών λίγο ανέβηκε άλλα έως εκεί 2-3 καλές στιγμές ήταν  ο μοναδικός θετικός απολογισμός των γηπεδούχων.
Στις καθυστερήσεις ο Πόποβιτς από κοντά έκανε το 0-3.
Κίτρινες κάρτες αντίκρισαν οι: Ουζούνης, Καπουσούζης από την Αναγέννηση Γιαννιτσών
-300  φίλαθλοι  κυρίως των γηπεδούχων βρέθηκαν στις εξέδρες του δημοτικού σταδίου των Γιαννιτσών.
Αναγέννηση Γιαννιτσώβ (Ασλανίδης): Τεντώνης, Ουζούνης, κιορτσης, Σιδηρόπουλος, (80’ Μπάρμπας), Πομάκης, Αγτζίδης, Καπουσουζης 46’ Ρητε), Σάρρος, Μωυσιάδης, Καρακάσογλου (46’ Καραδήμος), Λυσίτσας.
Καβάλα (Ισπυρλίδης): Φυρνίδης, Κοσμίδης, Μπαντάνης, Γκαρακλίδης, Ιορδανίδης, Γαβριηλίδης, Παπας (87’ Μπάτσιος), Παπαδόπουλος (14’ Λ.Τ. Σταματόπουλος), Ποποβιτς, Διαμαντίδης, Ζηνίνης.