Τετάρτη 28 Ιανουαρίου 2015

Αναγέννηση Γιαννιτσών – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 3-2

Παλικαρίσια νίκη για την νεανική  ομάδα της Αναγέννησης που κέρδισε με 3-2 το Κοκκινόχωμα ξεπερνώντας το στην βαθμολογία.

Η ομάδα των Γιαννιτσών για πρώτη φορά στην  φετινή περίοδο βρίσκεται πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Το παιχνίδι ήταν πάρα πολύ πλούσιο σε φάσεις και γκολ, ικανοποιώντας του 300 οπαδούς των 2 ομάδων που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Οι γηπεδούχοι με ψυχή, με πολύ πείσμα και φιλότιμο, ξεπέρασαν τις δυσκολίες του αγώνα, πέτυχαν 3 πολύ όμορφα γκολ, ξεπέρασαν το άγχος του κρίσιμου αγώνα και την απειρία τους μια που στο συγκεκριμένο ματς όλοι οι παίκτες σχεδόν ήταν παιδιά της περιοχής και μάλιστα οι μισοί προέρχονται από τις ακαδημίες (πέρσι έπαιζαν παιδικό) του συλλόγου και έφτασαν στην νίκη.

Το Κοκκινόχωμα είχε την κατοχή στο πρώτο μέρος  και στο 2ο άλλα ήταν φλύαρο  ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος στην  επανάληψη έχασε σπουδαίες ευκαιρίες σε ένα 45’ πολύ ανοιχτό με πολλές φάσεις και στα 2 καρέ.

Από την γηπεδούχο ομάδα πρώτος παίκτης ήταν ο Καρακάσογλου καλός ο Ουζούνης που έπαιξε πάνω από 60’ τραυματίας, όπως και ο Χατζηστεφάνου , Καρασαβίδη  χωρίς  να υστερούν  σε πάθος οι υπόλοιποι.

Από τους φιλοξενούμενους ο  Καρλόπουλος και Ταγματζιδης ξεχώρισαν.

Φάσεις και γκολ:

Στο 20’ ο Χατζηστεφάνου σε πλεονεκτική  θέση αργεί απομακρύνει ο αμυντικός σε πλάγιο άουτ.

Στο 38’ σουτ κεραυνό από Τσίλογλου απόκρουσε εντυπωσιακά ο Σιμψερής.

Στο 42’ ο Καρακάσογλου έγινε αποδέκτης της μπάλας πέρασε μέσα στην περιοχή σούταρε η μπάλα πριν περάσει την γραμμή την έσπρωξε πιο δυνατά στα δίχτυα ο Καπουσούζης «κλέβοντας» το γκολ από τον αρχηγό της ομάδας του κάνοντας  το 1-0.

Στο 45’ σουτ Στεργιανού απόκρουσε ο Σιμψερης.

Στο 48’ ο Καπουσούζης μέσα στην περιοχή  θα σουτάρει η μπάλα θα περάσει σύριζα άουτ.

Στο 54’ μετά από έξοχη πάσα του Καρασαβίδη ο νεαρός Μπάρμπας με εξαίσιο σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το 2-0.

Στο 61’ ο Καρλόπουλος μείωσε σε 2-1 με κοντινό σουτ μετά από ασιστ του Ταγματζίδη.

65’ σουτ του Καρλόπουλου άουτ.

Στο 67’ σουτ Στεργιανού  κόρνερ.

Στο 75’ ο Καρακάσογλου πέρασε μέσα στην περιοχή σούταρε η μπάλα έφυγε άουτ.

Στο 78’ ο Χατζηστεφάνου εκμεταλλεύτηκε  λάθος γύρισμα και με έξοχο πλασέ πέτυχε το 3-1.

Στο 81’ ασιστ του Καρακάσογλου στον Χατζηστεφάνου που σούταρε από κοντά απέκρουσε όμως σωτήρια ο Παπαδόπουλος.

Στο 83’ σουτ Μαρκόπουλου μέσα από την μικρή περιοχή  πέρασε άουτ.

Στο 2 των καθυστερήσεων ο Κεφαλάς με σουτ μείωσε σε 3-2 με κοντινό σουτ.

Διαιτητής :Δράγκος Χαλκιδικής με λάθη.

Κίτρινη Αποστόλου, Καρασαββίδης, Κουμπρόγλου, Μπαμπαλής , Καρλόπουλος, Καραδήμος.

Στο 4’ των καθυστερήσεων ο Αποστόλου για χτύπημα σε αντίπαλο  θα αποβληθεί με 2η κίτρινη κάρτα.

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Ασλανίδης): Σιμψερής, Μπίνας(71’ Καραδήμος), Τζουρτζος, Σιδηρόπουλος, Ουζούνης, Μπάμπαλης(80’ Βασιλειάδης), Καρασαβίδης(55’ Κοροσιάδης), Μπάρμπας, Χατζηστεφάνου, Καρακάσογλου, Καπουσούζης,

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (Μουτάκης):Παπαδόπουλος, Δαγκουλής, Κουμπρόγλου, Μουσικάκης, Μπασάκογλο¨(46’ Κεφαλάς) Άποστόλου, Καρπόπουλος, Μέντης(30’ Ταχματζίδης), Μαρκόπουλος,Τσιλόγλου(56’ Σαουλίδης), Στεργιανός.