Τετάρτη 4 Φεβρουαρίου 2015

Διπρόσωπη η Κ17 ΤΟΥ Αλμωπού

Δύο πρόσωπα παρουσίασε η ομάδα νέων (Κ17) του Αλμωπού, στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο στο γήπεδο της Μίκρας Θεσ/νίκης,
  με την αντίστοιχη της Κουλούρας Ημαθίας, η οποία εκπροσωπεί το συγκεκριμένο νομό στο πρωτάθλημα Νέων Ειδικής Βαθμολογίας της ΕΠΣ Μακεδονίας.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες του Αλμωπού επέβαλαν το παιχνίδι τους, κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο, προηγήθηκαν με 2-0 χάρη σε δύο τέρματα του Κασσά, είχαν δοκάρι και έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνουν κι άλλο το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, αφενός κάποιες αναγκαστικές αλλαγές, και αφετέρου ενδεχόμενη κόπωσή τους, έδωσε την ευκαιρία στους παίκτες της Κουλούρας να πάρουν την πρωτοβουλία του αγώνα, να ισοφαρίσουν αρχικά και να πάρουν τη νίκη στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, οδηγώντας το σκορ στο
2-3 υπέρ της ομάδας της Ημαθίας.