Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

Αλμωπός -Καμπανιακός 2-0

Με δυο γκολ που μπήκαν  στις αρχές το β΄ημιχρόνου , ο Αλμωπός νίκησε με 2-0 τον Καμπανιακό .
Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ δυνατό με τις δύο ομάδες να κάνουν λίγες ευκαιρίες. Η πρώτη για τον Αλμωπό στο 2΄όταν ο Παντελίδης έφυγε ωραία από το κέντρο μπήκε στην αντίπαλη περιοχή , πλάσαρε ωραία , αλλά ο Τερματοφύλακας του Καμπανιακού απέκρουσε με τα πόδια σε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.
Στο 20΄ο Κουντουράς έπιασε συρτό γωνιακό σουτ το οποίο μπλόκαρε δύσκολα ο τερματοφύλακας του Αλμωπού
Στο 25΄ο Παντελίδης από καλή θέση μετά από΄σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα σουτ΄ρει , η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και φεύγει κόρνερ.
Στο 55΄Ο καραγιάννης κάνει το 1-0.
Στο 59΄ο Τσιρλίδης που μπήκε σαν αλλαγή πέτυχε το 2-0.