Κυριακή 9 Απριλίου 2017

A' EKAΣΚΕΜ:Αποτελέσματα των πρώτων ημιτελικών στα play off

Με νίκες για τους γηπεδούχους που έχουν και το πλεονέκτημα έδρας ξεκίνησαν τα play off στην Α' ΕΚΑΣΚΕΜ.

Φ.Ο.Αριδαίας - Πανεδεσσαίκός        72-65
Οι δύο  ομάδες ήταν κοντά  στα  2 πρώτα δεκάλεπτα με συνεχείς αλλάγες στο προβάδισμα,γιανα κλείσουν οι φιλοξενούμενοι το ημίχρονο μπροστά με 31-34.  Στο 3ο δεκάλεπτο ο Πανεδεσσαϊκός κατάφερε να πάρει μια  μικρή διαφορά που δεν μπόρεσε κρατήσει στο 4ο .

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 1ο 13-10 2ο (20-26) 33-36(ημίχρονο)  3ο (22-17) 55-53  4ο  (17-10)  72-63 (τελικό σκορ )
ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Βάτσης ΜΠΕΓΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΑΜΑΡΤΖΙΔΗΣ, ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ,ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΤΡΕΠΚΟΣ, ΑΜΠΑΡΗΣ, ΤΖΑΤΖΗΣ,ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΌΣ(ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ) : ΠΕΤΚΟΣ Λ.  , ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ Κ.  , ΘΕΟΔΏΡΟΥ Κ. , ΓΙΑΝΝΟΥΛΤΣΗΣ Ι. , ΧΑΤΖΗΧΑΡΙΣΗΣ Σ.   , ΚΛΗΝΤΣΑΡΗΣ Α.   , ΞΥΛΟΥΡΓΙΔΗΣ Α. , ΣΤΑΥΡΑΚΙΔΗΣ Α., ΝΤΟΥΛΑΒΕΡΗΣ Ε.  , ΤΟΤΛΗΣ Ν. , ΜΆΡΚΟΥ Ε.

ΑΟΚ Βέροιας - ΓΑΣ Έδεσσας          64-40
Η ομάδα της Έδεσσας έκλεισε το ημίχρονο μόλις 5 πόντους   διαφορά  στο σκορ(29-24) αλλά μ' ένα αρνητικό  3ο δεκάλεπτο στο οποίο πέτυχε μόλις 2 πόντους(56-26) έμεινε πολύ πίσω στο σκορ. Το υπόλοιπο παιχνίδι ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα.