Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου 2017

ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ 4-1

25 λεπτό Σουτ για τον ΄Αρη από το ύψος της περιοχής αποκρούει ο Παπουρτζής

30 λεπτό Φάουλ σε καλό σημειο για τον Εδεσσαικό.Στην εκτέλεση ο Ταουσιανης.Λιγο άουτ

33 λεπτό.Πέναλτυ σε ανατροπή του Σκαθαρουδη

Στην εκτέλεση ο ίδιος.Γκολ 1-0 ο Εδεσσαικος ανοίγει το σκορ

42 λεπτο
Γκολ για τον Αρη Παλαιοχωρίου που ισοφαρίζει σε 1-1.Ηταν μια σεντρα ακριβείας απο τα δεξια οπου με καρφωτη κεφαλιά προήλθε η ισοφάριση.

47 λεπτο Καλη στιγμη για τον Εδεσσαικο.Σουτ του.Καρακουτη αουτ

49 λεπτο Επικινδυνο σουτ για τον Αρη εξω απο την περιοχη αποκρουει εντυπωσιακά ο Παπουρτζης

55 Πεναλτυ για τον Άρη.Ο διαιτητής της αναμετρησης εδωσε χερι πανω σε τοιχος μετα απο φαουλ που ειχε κερδισει η ομάδα της Χαλκιδικής

Φοβερη απόκρουση του Παπουρτζη στην δεξια του γωνία που κραταει το 1-1

Αλλαγη Μπαινει ο Ουζουνης στην θεση του Βλαδοβιτη

70 λεπτο Νεα μεγαλη επεμβαση του Παπουρτζη

72 λεπτο Γκολ 2-1 ο Εδεσσαικος με τον Σκαθαρουδη να πλασαρει ιδανικά διπλασιάζοντας τα προσωπικά του τέρματα και της ομάδας

73 λεπτο Γκολ 3-1 ο Εδεσσαικος με πολυ ωραια ατομική ενέργεια του Καράμπελα

82 λεπτό Πολυ κοντα και σε ενα τεταρτο γκολ ο Εδεσσαϊκός. .Καλες στιγμες τοσο απο τον Σκαθαρουδη οσο και απο τον Ρετζια

83 λεπτο Γκολ Ο υπο δοκιμη Καρακουτης με κεφαλιά μετά απο κορνερ διαμορφωνει το 4-1

Εδεσσαικος ΠαπουρτζήςΚιόρτσης,Βλαδοβίτης (60Όυζούνης),Φωτιά,Ταουσιάνης(,78΄ Ρέτζια)Παπαγεωργίου,Γολιδόπουλος,Αβραμίδης,Καρακούτης,Σκαθαρούδη (85΄Σφέτκος) και Κάρτζιος.(65΄Καράμπελλας)