Σάββατο 25 Αυγούστου 2018

Φιλική ήττα του Εδεσσαϊκού από τα Κουφάλια

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΦΙΛΙΚΑ

Την ήττα γνώρισε  από τον ΠΑΟ Κουφαλιων, ο Εδεσσαϊκός,  το απόγευμα του Σαββάτου που έπαιξε μέτρια στο φιλικό αγώνα προετοιμασίας που έδωσε.

Από το πρώτο ημίχρονο τα Κουφαλια έδειξαν ότι είναι πιο έτοιμη σαν  ομάδα από την Έδεσσα και επικράτησαν δίκαια με 0-2, με τα γκόλ να μπαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο.

Γκολ για τα Κουφαλια στο 55 με τον Κωνσταντινίδη  0-1

Πολυ κοντα στην ισοφαριση ο Εδεσσαικος.Η κεφαλια του Ντογου περνάει ελάχιστα αουτ.

Στο 60 λεπτο 7 μαζεμένες αλλαγές.Θα περασουν οι Βολτσης,Μαυροπουλος,Πασσαλης,Πουπης,Προυντσης,Σισκος και Καρακουτης αντι των Σοιλεμεζογλου,Γκαρακλιδη,Παπαγεωργιου,Τσουμαγκα,Μωυσιδη,Ντογου και Παπαδημητριου

Δευτερο οριζοντιο για τον Εδεσσαικο με τον Μεταξα σε απευθείας εκτελεση φαουλ στο 70 λεπτό.Στη συνέχεια της φασης το σουτ του Σισκου μπλοκαρε ο τερματοφύλακας

Γκολ 0-2.Στο 80 λεπτο τα Κουφαλια διπλασιαζουν τα τέρματα τους με κεφαλιά του Κωνσταντινίδη.

Το νεο φιλικό για την ομάδα της Έδεσσας είναι στις 29 Αυγούστου, εντός έδρας και πάλι, με αντίπαλο τον Θερμαϊκό.