Τρίτη 13 Νοεμβρίου 2018

ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΑΡΕΦΙΟΥ 3-0 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ

Κακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Μακεδονικός Έδεσσας μέσα
στο Γαρέφι και μοιραία ηττήθηκε από τον τοπικό Ηρακλή.

Οι βυσσινί, επηρεασμένοι από τις απουσίες των Γάτση, Πέτκου, Τότλη και Μπουρδάνη, δέχθηκαν γρήγορα γκολ και δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν αποτελεσματικά. Στο 13' ο Μάρκου από κοντά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 21' ο Ρέτζιας βρέθηκε σε θέση τετατέτ αλλά το σουτ του πέρασε λίγο άουτ. Στο 29' σουτ του Παπαδόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι του αντίπαλου τερματοφύλακα. Στο 37' ο Παρασκευάς εκμεταλλεύτηκε εσφαλμένη απομάκρυνση του Ροδίντση και έγραψε το 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Μακεδονικός προσπάθησε να πάρει το έλεγχο του αγώνα και φάνηκε απειλητικός με τον Τσέλο στο 52'. Στο 70', όμως, ο Παρασκευάς με μακρινό σουτ έκανε το τελικό 3-0 για το Γαρέφι και υποχρέωσε τον Μακεδονικό στην πρώτη φετινή του ήττα.

Για τον Μακεδονικό Έδεσσας: (Ουζούνης) Ροδίντσης, Μητσόπουλος (60' Προμογιάννης Δ.), Σουλιώτης, Σκούλης (75' Μακριδης), Καραγιάννης, Κιουρτζίδης Β., Γιαγιόγλου, Καλογιάννης, Γαβριηλίδης, (35' Τσέλος), Παπαδόπουλος, Ρέτζιας (80' Νικολαΐδης)