Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2019

Α.Σ. Γιαννιτσά- Εδεσσαικός 1-4

0-1 Ο Εδεσσαικος ανοίγει το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με κοντινό σουτ Βαγγέλη Μεταξά

0-2  Απίστευτη εξέλιξη στο ματς
Στο 3ο λεπτό ο Παπαδημητρίου κάνει με σουτ απο το ύψος της μεγάλης περιοχής το 0-2 για τον Εδεσσαικο

0-3  Στο 10ο λεπτό μετά απο κάθετη μπαλιά του Πασσαλη ο Παπαδημητρίου περνάει και τον Καραογλανιδη και σε άδεια εστία γράφει το
ΑΣ Γιαννιτσά-Εδεσσαικος 0-3

Κοντά στο 0-4 ο Εδεσσαικος στο 22ο λεπτό το σουτ του Ντογου κοντραρεται σε αμυντικο και καταλήγει κόρνερ

Στην εκτέλεση κόρνερ ο Ντογος πήγε κατευθείαν με την μπάλα να περνά λιγο αουτ

35΄ Μετά από σέντρα από τα δεξιά του Ταουσιανη ο Παπαδημητρίου με σουτ κάνει το 0-4 για τον Εδεσσαικο στο 40ο λεπτό μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Ημίχρονο
ΑΣ Γιαννιτσά-Εδεσσαικος 0-4

Mε μια αλλαγή ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο
Αποχωρεί ο Δημήτρης Πασσαλής και μπαίνει  ο Βασιλης Πουπης

Στο 47΄καλή στιγμή για τον Εδεσσαικο,ο Παπαδημητρίου πέρασε δυο αντιπάλους του,βρέθηκε με τον τερματοφύλακα αλλά κόλλησε στον ήδη επιβαρυμένο αγωνιστικό χώρο

52΄ 1-4 μειώνει στο 52ο λεπτό ο ΑΣ Γιαννιτσά με τον Μουρικι με σουτ έξω από την περιοχή

ΔΟΚΑΡΙ για τον Εδεσσαικο στο 58ο λεπτό σε πλασέ του Ντογου

Νεα καλή στιγμη στο 61ο λεπτο σουτ του Ταουσιανη δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ ο Καραογλανιδης

Στο 65ο λεπτό ο Μεταξάς ανατρέπεται μετά απο ασιστ του Παπαδημητρίου,υποψία πέναλτι παίζεται από τον ρεφερυ

Δεύτερη αλλαγη
Μπαίνει ο Σφετκος στην θεση του Μεταξά

Στο 75ο ιδανική αντεπίθεση για τον Εδεσσαικο ο Σφετκος έσπασε την κατάλληλη στον Ταουσάνη ο οποίος πλάσαρε αλλά πάνω στην γραμμή εδιωξε ο αμυντικός σε κόρνερ.