Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2019

Αλμωπός –Κουφάλια 3-1

Καλύτερος στο α΄ημίχρονο και οπισθοχωρώντας στο β΄ο Αλμωπός νίκησε σχετικά εύκολα τα Κουφάλια που πάλαιψαν κυρίως στο β ημίχρονο.

Η νίκη του Αλμωπού κρίνεται δίκαιη .
Στο 3΄ο Λαζ. Ελευθεριάδης εκμεταλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας και από κοντά έκανε το 1-0.
Στο 17 μετά από περιπετειώδη τρόπο ο  Κάρτζιος έκανε το 2-0 από κοντά με σουτ.
Στο 20΄΄ ο Ξόμπλιος από καλή θέση εξαπέλυσε κεραυνό , αλλά απέκρουσε σωτήρια ο τερματοφύλακας.
Στο  21΄σουτ του Κάρτζου πέρασε   άουτ.
Στο 27ό Κυριακίδης έκανε το 3-0
Στο 35΄ο Συμεωνίδης από καλή θέση πλάσσαρε αλλά ο Μένιος απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ.
Στο 49΄ο Τσακίρης με ωραίο σουτ πέτυχε το 3-1