Τετάρτη 16 Ιανουαρίου 2019

Εδεσσαϊκός- Κύμινα 3-0

Με 3-0 νίκησε ο Εδεσσαϊκός στο εξ αναβολής παιχνίδι με τα Κύμινα

9o λεπτο ωραία ατομική ενέργεια του Τσιακαλου καταληγει λιγο αουτ

11ο λεπτο Νεα καλη στιγμη για τον Εδεσσαικο σουτ του Ντογου αποκρούει ο τερματοφύλακας σε κόρνερ.

22ο λεπτο Τελευταία στιγμή κόβεται η πάσα του Παπαγεωργίου προς τον Παπαδημητρίου.Μεγάλη στιγμή

Στο 28ο λεπτό Πέναλτι για τον Εδεσσαικο

ο Ντόγος ανατρέπεται,σωστή απόφαση από τον ρέφερι.

Στην εκτέλεση ο Παπαδημητρίου και 1-0 ΄ο Εδεσσαικος διπλασιάζει τα τέρματα με εναέριο βολε στην κίνηση έξω από την περιοχή του Βαγγέλη Μεταξά.

Σέντρα σουτ του Κιορτση στο 42 λίγο άουτ

46ο Τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Παπαδημητρίου να βγαίνει μονος με τον Μπαιμακη αλλά το πλασέ του να περνάει βασανιστικά άουτ.

Στο 63ο έχουμε την πρώτη αλλαγή για τον Εδεσσαικο.Αποχωρεί ο Ντογος και μπαίνει ο Ταουσιανης

Με την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο ο Ταουσιάνης  επιχειρεί να κρεμάσει από τα σχεδόν σαράντα μέτρα τον τερματοφύλακα με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ.

Δοκάρι...Φοβερή φάση στο 73ο λεπτο ο Παπαδημητρίου έστρωσε πολυ ωραία στον Μεταξά,που  πλάσαρε με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι

74΄  Εξαιρετική ασίστ απο τον Παπαγεωργίου στον Μεταξα ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει τον Μπαιμακη και να γράψει το 3-0

Δεύτερη αλλαγη βγαίνει ο Παπαδημητρίου και μπαίνει ο Λαφαζανιδης

Στο 80ο λεπτό κλεινουν οι αλλαγές.Μπαίνουν οι Αβραμιδης και Πασσαλης και βγαινουν οι Κωνσταντινίδης και Παπαγεωργίου.