Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2013

ΦΟΑ-ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟ 74-64

ΦΟΑ για την τρίτη αγωνιστική της Α' ΕΚΑΣΚΕΜ δυσκολεύτηκε για ακόμα ένα παιχνίδι αλλά στο τέλος τα κατάφερε και πήρε τη νίκη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με πολύ άγχος και λάθη για τις δύο ομάδες, όμως όσο περνούσε η ώρα το παιχνίδι βρήκε ρυθμό με το Πολύκαστρο αρχικά να έχει ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ και το δεκάλεπτο να τελειώνει με 12-14.

Στη συνέχεια ο ΦΟΑ μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο δεκάλεπτο, πήρε το προβάδισμα στο σκορ και ανέβασε τη διαφορά στους 10 πόντους λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου με το Πολύκαστρο να μειώνει στο τέλος και το ημίχρονο να λήγει με 31-25.

Στην επανάληψη το Πολύκαστρο κατάφερε να ξανακάνει το παιχνίδι ντέρμπι μέχρι το τελευταίο τρίλεπτο του παιχνιδιού.

Στο συγκεκριμένο σημείο ο ΦΟΑ σοβαρεύτηκε και με όπλο την καλή άμυνα στο συγκεκριμένο παιχνίδι κατάφερε να πετύχει τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα.
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: A(12-14), Β(31-25), Γ(47-49), Δ(74-64)

ΦΟΑ (Λούσης): Ταρασίδης 3, Τζανής 10(2), Χαραλαμπίδης 20(1), Μπεγλόπουλος 10, Παπαβραάμ 3(1), Αβραμίδης 12(2), Τοπαλίδης 3, Μακρόπουλος 13(1), Μίσκος, Παναγιωτίδης, Μαυρίδης, Γκαλίτσιος.