Τετάρτη 8 Οκτωβρίου 2014

Εθνικός Γιαννιτσών –Ν.Πέλλα

Ο Εθνικός Γιαννιτσών επικράτησε με 5-0 του Μ.Α Ν. Πέλλας και προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου ΕΠΣ Πέλλας.

Η ομάδα του Φώτη Μητσάκη από το πρώτο ημίχρονο, μέχρι το 25΄ είχε την απόλυτη υπεροχή και έχασε σπουδαίες ευκαιρίες με τους Αντωνιάδη, Ελευθεριάδη, Μωϋσίδη και Φλαρούντζο, ο οποίος παραλίγο να πετύχει το γκολ της χρονιάς. Συγκεκριμένα μετά από γύρισμα του Ελευθεριάδη από τα δεξιά ο νεαρός επιθετικός προσπάθησε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα με φοβερό τακουνάκι αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι αφού βρήκε στο δοκάρι και στη συνέχεια έδιωξαν οι αμυντικοί πάνω στη γραμμή.
Το σκορ άνοιξε στο 48΄ ο Φλαρούντζος με ωραία εκτέλεση φάουλ και δύο λεπτά αργότερα ο Ελευθεριάδης από πάσα του Αντωνιάδη διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 63΄ ήταν σειρά του Αντωνιάδη να σκοράρει από κοντά έπειτα από κόρνερ του Γρηγοριάδη και προβολή του Τζάτζη. Στο 75΄ ο Σιδηρόπουλος «άδειασε» από τα δεξιά τον αντίπαλό του με ωραία κίνηση και έδωσε στον Φλαρούντζο που πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 88΄ ο Γρηγοριάδης.