Παρασκευή 7 Νοεμβρίου 2014

Φ.Ο. ΑΡΙΔΑΙΑΣ - Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ 45-70

Χωρίς να ‘’πιάσει’’  την επιθυμητή απόδοση, η ομάδα του Γιώργου Μίλτση πέτυχε ακόμη μία νίκη που την κρατάει σταθερά στην κορυφή του ομίλου μαζί με τον Ζαφειράκη Νάουσας.
Οι αθλητές της ομάδας της Έδεσσας μόλις ‘’έσφιξαν’’ την άμυνα τους δημιούργησαν διαφορά ασφαλείας απέναντι στη γηπεδούχο ομάδα και αποβάλλοντας το άγχος στο 4ο δεκάλεπτο επικράτησαν εύκολα.
Τον Ζαφειράκη Νάουσας υποδέχεται στο ΔΑΚ Έδεσσας ο Πανεδεσσαϊκός την Κυριακή στις 10:00 στο ντέρμπι των πρωτοπόρων του Γ' ομίλου.

Δεκάλεπτα:1ο(19-18), 2ο(08-16)27-34 ημίχρονο, 3ο(11-12)38-46, 4ο(07-24)45-70 τελικό.

Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ: (Μίλτσης Γ.): Ζήμνας Α. 9, (1β), Μποζίνης Β 11 (5β), Τρυγωνιάρης Δ. 9 (1β), Προφητηλιώτης Ε, Ποντίκης Β. 2, Μπίνος Ε. 7 (1τρ), Βαμβακίδης Π 3 (1β), Σιδηρόπουλος Π. 15 (1β), Ξυλουργίδης Α, Μπίνος Μ. 6 (2β), Τρυγωνιάρης Η 1, Τζιρτζιγάννης Β 7 (1β).