Κυριακή 19 Μαΐου 2019

Στην Γ Εθνική ο ΦΟΑ

Με ένα καλάθι διαφορά ο ΦΟ Αριδαίας νίκησε τους Αετούς Βέροιας κάνοντας δύο τις νίκες και πήρε το εισιτήριο για την Γ Εθνική, 68-70.

Ο ΦΟΑ με νίκη έπαιρνε αυτόματα το εισιτήριο για την άνοδο στα...  μεγάλα σαλόνια της Γ΄. Εθνικής κατηγορίας, αφού ο πρώτος αγώνας στην Αριδαία, έληξε με νίκη της τοπικής ομάδας
ΑΓΩΝΑΣ

Όσον αφορά τον αγώνα, παρά το κακό ξεκίνημα των Αετών, η τρίτη περίοδος είχε τελείως διαφορετική εικόνα, με τους Ημαθιώτες να αλλάζουν τη ροή.

Το τελευταία δεκάλεπτο είχε δραματικό χαρακτήρα, με τον ΦΟΑ να παίρνει προβάδισμα δύο πόντων, έξι δεύτερα πριν το τέλος. Τα δύο σουτ όμως των Ιωησηφίδη και Χατζηχαρίση δεν βρήκαν στόχο, με αποτέλεσμα η ομάδα της Πέλλας να πανηγυρίσει τον τίτλο.