Κυριακή 25 Αυγούστου 2019

ΕΔΕΣΣΑΪΚΌΣ: ΜΕ...ΗΤΤΑ ΞΕΚΊΝΗΣΑΝ ΟΙ ΕΠΊΣΗΜΕΣ ΥΠΟΧΡΕΏΣΕΙΣ!!

Με ήττα ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις του ο Εδεσσαϊκός. Έχασε  στο πρώτο επίσημο παιχνίδι,
που έδωσε για το κύπελλο Ελλάδας ( εντός έδρας) με αντίπαλο την ομάδα του Θερμαϊκού Θέρμης.
Ο Εδεσσαϊκός μάλιστα, ευτύχησε να προηγηθεί από το πρώτο ημίχρονο και το 1-0 έστειλε τις ομάδες στα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Εδεσσαϊκός, εμφανώς κουρασμένος, έδωσε γήπεδο στους φιλοξενούμενους, με αποτέλεσμα το 1-1 να έρθει στο 70 λεπτό.
Πέντε λεπτά αργότερα, ο Θερμαϊκός έκανε το 1-2, με εκτέλεση φάουλ που κόντραρε στο τείχος των παικτών.

ΦΑΣΕΙΣ  ΚΑΙ  ΓΚΟΛ

20'  Σωτηρία απόκρουση του Βασιλειάδη σε τετ α τετ

24΄ 1-0 για τον Εδεσσαϊκό με κοντινό σουτ του Παντελιδη.

35΄ Σουτ του Παντελιδη περνάει ψηλά άουτ.

45΄ Κεφάλια του Παπουτσιδη μετά από σέντρα του Κιορτση αποκρούει ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

49΄ Σουτ του Καραδήμου  μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

Πρώτη αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό στο 65ο λεπτό. Πασσαλής αντί Σφετκου.

70'    1-1. Γκολ για το Θερμαϊκό με μακρινό σουτ.

75΄  1-2 στο 75ο λεπτό. Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ η μπάλα κοντραρει στο τείχος και καταλήγει στα δίχτυα.