Έχασε στον Βόλο ο Αλμωπός

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Έχασε στον Βόλο ο Αλμωπός απότον Ολυμπιακό  με 2-0

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

6′ Πρώτη  καλή φάση για τον Αλμωπό. Ο Κουρούπης εκτέλεσε το κόρνερ ο Μιγκέλ πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

13′   1-0 ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Φιλίποβιτς με όμορφο ψαλιδάκι πάσαρε στον Γιαννίτση ο οποίος πλάσαρε και άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση.

21′ Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Κουρούπη, μπλόκαρε ο Ξενοδόχοβ.

28′ Καλό σουτ του Μάνιου η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Ξενοδόχοβ.

34′ Ο Πέττας βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά άργησε να πλασάρει και κόπηκε από τους αμυνόμενους.

42′ Καλή εκτέλεση φάουλ του Βουκελάτου η μπάλα λίγο άουτ.

48′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Βασιλούδης στη θέση του Γκεοοτά.

53′   2-0  ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Τσαγκαλίδης σέντραρε ο Παπαδημητρίου την πρώτη στιγμή έκανε τσαφ και η μπάλα στρώθηκε στον Νικλητσιώτη ο οποίος σε  κενή εστία πλάσαρε για να γίνει  το 2-0. Έντονες διαμαρτυρίες από το πάγκο του Αλμωπού  για φάουλ στην αρχή της φάσης.

58′ Καλό σουτ του Κόλα η μπάλα λίγο άουτ.

62′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Ρόκας στη θέση του Νικλητσιώτη.

64′ Δύο αλλαγές για τον Αλμωπό . Στη θέση του Αμαραντίδη ο Έππας και στη θέση του Μάνιου ο Λουσέρο.

66′ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΩΠΟ . Μετά από απίθανο συνδιασμό Πέττα, Κολτσίδα, Ρογγότη στα αντίπαλα καρέ, ο τελευταίος δεν κατάφερε να πλασάρει ανενόχλητος από την μικρή περιοχή.

69′ Ωραίο γυριστό σουτ του Λουσέρο η μπάλα ελάχιστα άουτ

.

84′ Δυνατό σουτ του Βασιλούδη απέκρουσε δύσκολα ο Μένιος. Ενω παράλληλα δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Χολέβας στη θέση του Κατσούκη και ο Ερέρα στη θέση του Παπαδημητρίου.

88′ Χαμένο τετ α τετ για τον Ολυμπιακό Βόλου με τον Βασιλούδη απέκρουσε ο Μένιος.

Τα άλλα αποτελέσματα

Football League (14η αγωνιστική, 17.00)

Βόρειος Όμιλος

Πιερικός – Απόλλων Πόντου 3-0 (63'-90+1' Μπουολί, 76' Γκατσολάρι)

Καβάλα – ΠΟ Τρίγλιας 3-1 (39'-58' Βαλαβανόπουλος, 51' Παντεκίδης / 42' Ποζατζίδης)

ΑΕΠ Κοζάνης – Θεσπρωτός 1-1 (89' Ντινόπουλος / 90+3' Σαραντίδης)

(29/5) ΝΠΣ Βέροια – Πανσερραϊκός  1-0 (64' Λουκίνας)