Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2022

Έχασε η Θύελλα Σ αρακηνών

΄Εχασε  η Θύελλα Σαρακηνών στην Θεσσαλονίκη από τον Μακεδονικό με σκορ 3-0.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους πάντως να είναι πιο απειλητικοί επιθετικά και να παίρνουν κεφάλι στο σκορ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο  αποφασιστικοί  καθάρισαν γρήγορα την υπόθεση νίκη και συνεχίζουν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Φάσεις και γκολ:

Στο 7’ κεφαλιά του Τσουκάνη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 15’ σύγχυση στην άμυνα  της Θύελλας  και ο Ζαννάκης με κοντινό πλασέ έγραψε το 1-0.

Στο 21’ σουτ του Παπαδόπουλου μπλόκαρε ο Γουναρίδης.

Στο 48’ κοντινό πλασέ του Θεοδωρίδη και έγινε το 2-0.

Συο 55’ ο Πούπης στην προσπάθεια του να αποκρούσει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και έτσι έγινε το 3-0.