Πέμπτη 22 Νοεμβρίου 2012

Α.Σ. ΣΚΥΔΡΑΪΚΟΣ - Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 56-71

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα και την πρώτη του εκτός έδρας πέτυχε η ομάδα του Πανεδεσσαϊκού απέναντι στη φιλότιμη ομάδα του Σκυδραϊκού κερδίζοντας με 56-71.
Το παιχνίδι ήταν σκληρό από την αρχή με δυνατά μαρκαρίσματα, καθώς η γηπεδούχος ομάδα χρειαζόταν οπωσδήποτε τη νίκη προκειμένου να διατηρήσει τις ελπίδες  παραμονής της στο δύσκολο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας. Κάποιες κακές επιλογές στην επίθεση των νικητών δεν τους έδωσαν το δικαίωμα να ξεφύγουν από την αρχή, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ μέχρι το ημίχρονο που έληξε 26-28. Στο δεύτερο όμως ημίχρονο ο Πανεδεσσαϊκός επέβαλε πλήρως το ρυθμό του παίζοντας ομαδικά και παίρνοντας επιθετικές λύσεις από τους περισσότερους παίκτες του, ξέφυγε με διψήφιες διαφορές που διατήρησε μέχρι το τέλος. Επόμενος αγώνας για την ομάδα του Πανεδεσσαϊκού το Σάββατο 24/11/2012 και ώρα 18:00 απέναντι στον ενισχυμένο Γ.Α.Σ. Μελίκης, το αποτέλεσμα του οποίου θα κρίνει εν μέρει και την οριοθέτηση των στόχων της ομάδας για τη φετινή χρονιά.

Δεκάλεπτα:1ο(15-13), 2ο(11-15)26-28 ημίχρ., 3ο(13-24), 4ο(17-19) 56-71 τελικό.
Α.Σ. Πανεδεσσαϊκός(Χασάπης): Τακατζόγλου 10(1 τριπ.), Τριανταφύλλου 8, Πέτκος 14(1 τριπ.), Τυρπάνης, Δημητρόπουλος 4(1 τριπ.), Γέργης, Πέπα, Τσάμης 11(1 τριπ.), Γκουτσίδης 16, Αρβανιτάκης 5(1 τριπ.), Μυλωνάς 3, Σιβένας.