Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

ΜΑΝΔΑΛΟ-ΑΛΜΩΠΟΣ 1-1 :Στις καθυστερήσεις έγιναν όλα

Στα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων έγιναν όλα στο γήπεδο του Μανάλου , όπου η τοπική Δόξα και ο Αλμωπός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1.
Ο Αλμωπός στο δεύτερο μέρος δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες απέναντι στην Δόξα που έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής . Οι ενέργειες ήταν βεβιασμένες και η άμυνα των γηπεδούχων τις
αντιμετώπιζε σχετικά εύκολα. Στο 90+2΄ ο Γκότσης ανάμεσα σε δύο αμυντικούς κέρδισε την μπάλλα, την έστρωσε στον Καλότι και αυτός με συρτό διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς. Σχεδόν αμέσω έγινε η ισοφάρισε. Ο Γκότσης έπεσε στο κέντρο του γηπέδου, τραυματισμένος, αλλά ο διαιτητής συνέχισε το παιχνίδι . Μετά από τρία συνεχόμενα σουτ  και ενώ οι γηπεδούχοι πέταξαν δεύτερη μπάλα στη περιοχή τους , ο Παπαγεωργίου με δυνατό σουτ έκανε το 1-1.
Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν στον διαιτητή για το γκολ , αλλά αυτός είχε δείξει αμέσως την σέντρα  και μέτρησε το γκολ.
Ο Αλμωπός πάντως ήταν λίγο κατώτερος από τα προηγούμενα παιχνίδια και προβλημάτισε κάπως τους πολυπληθείς φίλους του.