Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Ν.Πέλλα - ΠΑΟΚ Αλμωπίας51-87

Σχετικά εύκολα πήρε τη νίκη στα Γιαννιτσά ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας απέναντι στο Φίλιππο Ν.Πέλλας με 51-87 .Το παιχνίδι από την αρχή πήρε εύκολη τροπή για τον ΠΑΟΚ καθώς το σκορ στα πρώτα 12’ είχε διαμορφωθεί ήδη στο 9-31 με το ημίχρονο να κλείνει στο 20-49.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του ΠΑΟΚ χαλάρωσαν  πολύ μπροστά στη διαφαινόμενη νίκη δίνοντας την ευκαιρία στους τυπικά γηπεδούχους να πάρουν επιθετικά ριμπάουντ και να σκοράρουν σχετικά  εύκολα. Η  διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής παρά το γεγονός ότι  οι φιλοξενούμενοι αγωνιστήκαν με 4 απουσίες. Το επόμενο ματς του ΠΑΟΚ Αλμωπίας είναι στις 25/10 στο κλειστό της Αριδαίας με την ομάδα του ΠΑΠ Πλαταμώνα.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 1o (9-26) 2o (20-49) 3o (37-67) 4o (51-87)
Φίλιππος Ν.Πέλλας :  Κυπραίος 2, Κόμκης 5, Παυλίδης11, Συσκάκης3(1), Τζιμήτρας Γ.6, Παπαδόπουλος  ,Οικονομόπουλος 3, Φ. Τζιμητρας,  , Αρχοντάκης 12, Δημτσούδης 4, Καρυπίδης 3(1), Βογιατζόγλου
ΠΑΟΚ Αλμωπίας : Εμμανουηλίδης 4, Μπάτσος 7(1), Αβραάμ 9(3) , Αρβανιτάκης 31(3), Δελόγλου 12, Τριανταφύλλου 21(2),Βαρδάρης 3