Πέμπτη 27 Νοεμβρίου 2014

Αλμωπός- Εξαπλάτανος 2-1

Πολύ δύσκολα νίκησε ο Αλμωπός την Δόξα Εξαπλατάνου για την προημιτελική φάση του κυπέλου της ΕΠΣ Πέλλας με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν καλή εμφάνιση και χτύπησαν το παιχνίδι στα ίσια. Το πρώτο ημίχρονο , ήταν γρήγορο , αλλά χωρίς φάσεις μπροστά στις δύο εστίες . Κάθε ομάδα είχε από μια καλή ευκαιρία. Στο δεύτερο ημίχρονο η κινητικότητα συνεχίστηκε , αλλά χωρίς να γίνονται σουτ. Η Δόξα προηγήθηκε στο 85΄.  Μετά από ωραίο συνδυασμό ο Τσόρμπας βρήκε ωραία τον αμαρκάριστο  Λεμονάκη , ο οποίος έπιασε σουτ στη κίνηση και έστειλε την μπάλα στα  δίκτυα.
Δύο λεπτά αργότερα ο Μητιτανίδης με δυνατό συρτό γωνιακό σουτ ισοφάρισε σε 1-1, από οριακά ελεγχόμενη θέση οφ-σάϊντ.
Οι δύο ομάδες πήγαν στην παράταση και στο 95΄ο Μητιτανίδης έκανε το 2-1.
Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν αρκετές φορές για τις αποφάσεις του Διαιτητή  Ατζαμιδάκη ( Σίπκας-Συρώκας), ο οποίος όμως ήταν περισσότερο αυστηρός