Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015

Κρύα Βρύση –Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3

Ούτε ο υποψήφιος πρόεδρος της ΝΔ. Απόστολος Τζιτζικώστας ,που πήγε στο ημίχρονο στο γήπεδο , έφερε γούρι στον Απόλλωνα που έχασε από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης με 3-1 στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Στο 17′ με προβολή ο Ερκάν έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Αλεξανδρούπολης. Πέντε λεπτά αργότερα ο Τσέκος έκανε το 0-2
Ο ρυθμός του παιχνιδιού άλλαξε, οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν  και στο 70΄μείωσαν με τον Ίβιτς.
Οι  φιλοξενούμενοι με μαζική άμυνα κράτησαν ανέπαφη την εστία τους. Κατάφεραν δε να πετύχουν και τρίτο τέρμα στο 90+1′ με τον Κριεζή,

Συνθέσεις

Απόλλων Κρύας Βρύσης : Σκαπέρδας, Παπαδόπουλος Γ. (77′ Κίτσας), Παπαδόπουλος Σ., Μπρέγκου, Βοτάρης, Μισαηλιδης Π., Σιδηρόπουλος (82′ Φλαρούντζος), Πετρίδης, Ίβιτς, Νήρλας, Καρυπίδης (65′ Χατζηστεφάνου)

Εθνικός Αλεξανδρούπολης : Συριτούδης, Θάνος, Τσαμουρλίδης, Παρασκευάς, Μπαρμπαγιάννης, Τζορμπατζίδης, Πελτέκης, Τορομανίδης, Ερκάν (67′ Κριεζής), Τσέκος (80′ Αμπραχάμι), Γωνιάδης (85′ Καραπατσιάς)