Κοζάνη-ΠΑΟΚ Κρηστώνης 4-0
ΑΟ Χανιώτης-Κεραυνός Αγγελοχωρίου 4-3
Πιερικός-Ολυμπιακός Βόλου 1-0

ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ 1-0

Για ένα ακόμα παιχνίδι η τύχη γύρισε την πλάτη στον Εδεσσαικο που γνώρισε την δεύτερη του ήττα κόντρα στον Δωτιεα Αγιας με 1-0.

Οι Πράσινοι πλήρωσαν το νωθρό ξεκίνημα τους όπου στο 15ο λεπτό ο Χατζηαλεξιαδης υπέπεσε σε πέναλτι όπου και εκτέλεσε εύστοχα για τους γηπεδούχους ο Γιαννακόπουλους.

Από εκείνο το σημείο και μετά ο Εδεσσαικος πήρε μέτρα στο γήπεδο και πίεσε έχοντας καλές στιγμές με σουτ από τους Καράγιαννη,Χατζηαλεξιαδη,Cani με αποκορύφωμα το σουτ του Πελτέκη που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι,

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο τεχνικός των Πράσινων Γιώργος Καραισαριδης έκανε ακόμα πιο επιθετική την ομάδα περνώντας τους Σουκια και Ιωάννου στις θέσεις των Χατζηαλεξιαδη και Καράγιαννη,

Σε ακόμα πιο γρήγορο ρυθμό οι Πράσινοι προσπάθησαν και δημιούργησαν τις προϋποθέσεις για την ισοφάριση με πολλά σουτ τόσο από τους Σουκια και Cani αλλά και συνεργασίες με κλασική ευκαιρία το πλασέ του Κυζιριδη που μπλόκαρε ο αντίπαλος τερματοφύλακας στην γωνία του,

Για τον Εδεσσαικο αγωνίστηκαν :(Γιώργος Καραισαριδης)

Ηλιοπουλος,Μαγγιζης.Κεσίδης.Πελτεκης,Πρετσι,Ξανθοπουλος,Χατζηαλεξιαδης(45ο Σουκιας),Κυζιριδης,Cani,Καραγιαννης(45ο Ιωάννου) και Σαμαράς.