Τρίτη 1 Μαρτίου 2016

ΤA NEA TΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΙΚΑΡΟΥ ΕΔΕΣΣΑΣ ΣΤΟ ΒΟΛΛΕΫ

Την Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2016 το μεσημέρι η ομάδα των Παμπαίδων του ΙΚΑΡΟΥ Έδεσσας στο βόλλεϋ  νίκησε με 3-0 σετ την φιλοξενούμενη ομάδα των Γρεβενών  στον μεταξύ τους αγώνα
που έγινε στο κλειστό ΔΑΚ Έδεσσας, Οι παμπάιδες έκαναν μια πολύ καλή εμφάνιση σε άμυνα και σε επίθεση με αποτέλεσμα να είναι οι νικητές του αγώνα κάτω από τις οδηγίες του προπονητή τους.

Την Τρίτη  23 Φεβρουαρίου 2016 επίσης οι Παμπαίδες  του ΙΚΑΡΟΥ έπαιξαν με την ομάδα του ΑΡΧΕΛΑΟΥ Κατερίνης μέσα στη Κατερίνη και έχασε με 3-2 σετ παρότι είχαν κάνει ένα πολύ καλό ξεκίνημα . Ήταν ένας εξ αναβολής αγώνας εξ αιτίας των μπλόκων στους δρόμους της Ε.Ο. από τους αγρότες. Η απουσία αθλητών λόγω των μαθητικών τους υποχρεώσεων καθώς ήταν καθημερινή μέρα έκανε λίγο πιο αδύναμη την ομάδα με αποτέλεσμα να χάσει.