Παρασκευή 17 Μαρτίου 2017

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 0-2 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΟΡΜΑΣ

Για ακόμα ένα παιχνίδι η επιθετική δυστοκία κόστισε στον Μακεδονικό Έδεσσας και υποχρεώθηκε σε νέα ήττα από τον Μέγα Αλέξανδρο Όρμας.
Οι βυσσινί αν και είχαν πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, κυρίως με τους Τζηκόπουλο και Καλογιάννη δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν την υπεροχή τους σε κάποιο γκολ μένοντας στο 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και προηγήθηκαν με απευθείας φάουλ του Σαμαρά στο 65' και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 88' με τον Ιωάννου. Ενδιάμεσα οι γηπεδούχοι έχασαν δύο καλές ευκαιρίες με τον Τζηκόπουλο στο 75' και τον Κιουρτζίδη Β. στο 80'.
Μακεδονικός Έδεσσας: (Πεχλιβάνης) Γιόντης, Κιουρτζίδης Β., Καλογιάννης, Πέτκος (40' Κιουρτζίδης Ν.), Τζηκόπουλος, Χαραλάμπους, Στανίσης, Μαδεντζόγλου, Λατίφι, Κουκουλής, Σιδηρόπουλος (60' Ρέτζιας).