Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2022

Μοιράστηκαν βαθμούς στο Απόλλων Λάρισας-Αλμωπός Αριδαίας

Ισοπαλία με 1-1 στο αγώνα ανάμεσα στον Απόλλωνα Λάρισας και στον Αλμωπό Αριδαίας, με τους Θεσσαλούς να ανεβαίνουν στους

πέντε πόντους (16η θέση), ενώ τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται στους 14 πόντους (8η θέση).

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και ο Χατζής από κοντά μετά από κόρνερ και κεφαλιά του Νούσιου, έκανε το 1-0 στο 22' λεπτό. Ο Αλμωπός Αριδαίας βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Πρίκα στο 45' λεπτό, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες με 1-1 στο τέλος του ημιχρόνου.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο να κάνουν τις ευκαιρίες τους γκολ, για αυτό και δεν αλλάξε κάτι στο αποτέλεσμα, οπότε έμεινε το τελικό σκορ στο 1-1.

Απόλλων Λάρισας (Θωμάς Γράφας): Αστράς, Γιαννίτσης, Βίγια, Λίταινας, Καλούσης, Σκούπρας, Μπαλογιάννης, Χατζής, Νούσιος, Τιμπουέ, Λεμάνγκρ.

Αλμωπός Αριδαίας (Γιώργος Τυριακίδης): Ντόκιτς, Σουλιώτης, Γιαλαμούδης, Κολλαράς, Τριανταφυλλάκης, Ασλαμπάλογλου, Κέρθι, Καράμπελας, Πρίκας, Γιουκούδης, Ρόβας.