Παρασκευή 19 Μαΐου 2023

Δίκαιη ισοπαλία στην Αριδαία

Παρουσία 800 και πλέον θεατών ο Αλμωπός και ο ΠΑΟΚ B αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 0-0 και μοιράστηκαν τους βαθμούς. Αποτέλεσμα που κρίνεται δίκαιο σε γενικές γραμμές.

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για την γενοκτονία των ποντίων.

Στο πρώτο ημίχρονο, παίχθηκε κυρίως παιχνίδι κέντρου με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να δημιουργήσουν κάτι ουσιαστικό, χωρίς όμως αποτέλεσμα με τους γηπεδούχους πιό επικίνδυνους επιθετικά, να έχουν την μεγάλη ευκαιρία με την λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε ιδιαίτερα, καθώς οι ομάδες επικεντρώθηκαν σε μονομαχίες στην μεσαία γραμμή, χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Φάσεις:

Στο 9’ σουτ του Παπαδόπουλου άουτ.

Στο 15’ σέντρα του Μανωλάκη ο Παπαδόπουλος έπιασε την κεφαλιά η μπάλα έφυγε άουτ.

-Στο 22’ λάθος στην άμυνα του ΠΑΟΚ ο Πέλκας βρέθηκε σε επίκαιρη θέση, αλλά το σουτ που έκανε κόντραρε στον Μορικέλλι και έφυγε κόρνερ.

Στο 30’ επικίνδυνο χτύπημα φάουλ του Νινούα πέρασε άουτ.

Στο 40’ σουτ του Σελιμάι μπλόκαρε ο Ντόκιτς.

Στο 45’ ο Πέττας έβγαλε τετ α τετ τον Παπαδόπουλο, που έκανε το σουτ μαλλά ο Μπαλωμένος να αποκρουσε σωτήρια σε κόρνερ.

Στο 45’+1’ κόρνερ του Έππα ο Τσιμπούκας επιασε αμαρκάριστος το σουτ από το σημείο του πέναλτι, αλλά η μπάλα εφυγε ψηλα άουτ.

Στο 49’ ο Χατζηστραβός έπιασε το σουτ αλλά ο Ντόκιτς με εντυπωσιακή επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 56’ ο Παπαδόπουλος έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Μορικέλλι έδιωξε πάνω στην γραμμή σωτήρια.

Στο 76’ σουτ του Χατζηστραβού μπλόκαρε ο Ντόκιτς.

Στο 81’ ο Νινούα εκτέλεσε το φάουλ μπλόκαρε ο Ντόκιτς.