Τετάρτη 18 Νοεμβρίου 2015

Τους έπνιξαν στη Τσαρνάρκα

ΛΟΥΤΡΑΚΙ-ΠΡΟΜΑΧΟΙ  2-8

Εθνικός Γιαννιτσών - Αναγέννηση 2-0 Νέο αφεντικο στην Πόλη

Με μεγάλο πρωταγωνιστή έναν πρώην παίκτη της Αναγέννησης τον Καπουσούζη ο Εθνικός Γιαννιτσών κέρδισε άνετα το τοπικό ντέρμπι με την Αναγέννηση με 2-0 και πάει να γίνει το νέο αφεντικό στην Πόλη.

Το παιχνίδι ξεκινησε με την γηπεδούχο ομάδα τον Εθνικό να βγάζει πάθος, δυναμη και να δηλώνει πιο αποφασισμένη για το παιχνίδι.

Ο Εθνικός στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερος και προηγήθηκε στο σκορ με τον Καπουσούζη. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με λίγες καλές φάσεις και ένα γκολ και πάλι με τον Καπουσούζη και τον Εθνικό που "τιμώρησε"  με αυτόν τον τρόπο την παλιά  του ομάδα.

Η φιλοξενούμενη Αναγέννηση βρέθηκε σε κακή μέρα και αν εξαιρέσεις 2-3 καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο δεν έδειξε τίποτα το αξιόλογο και έχασε φυσιολογικά.

Φάσεις και γκολ:

Στο 2´σουτ μακρινό του Μαραντίδη απέκρουσε ο Σαββουλίδης.

στο 19´ ο Καπουσούζης με σουτ από τα αριστερά πέτυχε το 1-0.

Στο 21´ καλή ευκαιρία για την Αναγέννηση με τον Βεζυριανόπουλο που την τελευταία στιγμή το σουτ κοντραρίστηκε και βγήκε κόρνερ.

Στο 27´ σουτ του Καπουσούζη δοκάρι για τον Εθνικό Γιαννιτσών.

Στο 34´ καλή φάση για τον Εθνικό με τον Καρακάσογλου να περνά στον Νιζαμίδη, αυτός να βγάζει μόνο τον Κηλίκη, που σούταρε από κοντά χλιαρά μπλοκάροντας ο Σαββουλίδης.

Στο 38´ φάουλ εκτέλεσε ο Ουρούντζι σύριζα άουτ.

Στο 56´ σουτ του Κηλίκη απέκρουσε σε κόρνερ ο Σαββουλίδης.

Στο 63´ επέλαση του Κάρτζιου που έσπασε την μπάλα στον Κυζερίδη που από κοντά αστόχησε.

Στο  79´ ο Καπουσούζης μετά από όμορφη ενέργεια τελείωσε το παιχνίδι με το 2ο γκολ που πέτυχε.

πολύ καλή διαιτησία του Καρυπίδη.

Εθνικός Γιαννιτσών (Χαραλαμπίδης): Αναστασιάδης,Βασιλειάδης,Γρηγοριάδης, Γιόντης 67.Τσαλμας), Σαββάκης, Γκογκολούδης, Μαραντίδης, Ζαμίδης, Καρακάσογλου65´ Τοπαλίδης, Κηλίκης, Καπουσούζης 82´ Τερζής

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Μητσάκης): Σαββουλίδης, Μπίνας (85´ Ασλανίδης),Αλεξανδρίδης, Δουλκερίδης, Βασιλειάδης, Χαραβιτίδης, Σίμος Ουρούτζι,Κάρτζιος, Κοκκινίδης (30´ Κυζερίδης)Βεζυριανόπουλος (46´ Ζαφειρίου)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Μετά τα σημερινά παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής , η βαθμολογία στην Α1 έχει ως εξής

Οι αγώνες της ΕΠΣ Πέλλας ζωντανά

Παρακολουθήστε στις 15. 00
την εξέλιξη των αγώνων της ΕΠΣ Πέλλας  . Παράλληλη ενημέρωση από το  στο ΡΑΔΙΟ ΑΛΜΩΠΊΑ          97,1.

ΧΟΡΗΓΟΙ:

Δύο συνεδριάσεις του Δημοτικού Συμβουλίου Αλμωπίας σήμεραΤετάρτη

Δημόσια ειδική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Αλμωπίας σήμερα   18 Νοεμβρίου  2015 και ώρα   18:00 (6.00΄ μ.μ), σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 65 & 67 του Ν.3852/2010 για συζήτηση και λήψη απόφασης στο μοναδικό θέμα ημερήσιας διάταξης :

Επιτέλους, τέρμα στην βιομηχανία των αγωγών

ΠΡΩΤΟΔΙΚΕΙΟ

Για πρώτη φορά κυβέρνηση δηλώνει πως είναι διατεθειμένη να διορθώσει το καθεστώς της «βιομηχανίας των αγωγών». Στο πολυνομοσχέδιο του υπουργείου Δικαιοσύνης επιχειρείται να καθιερωθεί ο θεσμός της «δημόσιας συγγνώμης»

Στην πλατεία Συντάγματος οι αγρότες...

Παναγροτικό συλλαλητήριο στην Αθήνα...

ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΠΟΧΗ ΒΡΕΘΗΚΕ ΝΟΕΡΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

ΧΟΡΩΔΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗΣ
ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

Οι διαιτητές των σημερινών αγώνων της ΕΠΣ Πέλλας

Οι παρακάτω διαιτητές θα διευθύνουν τους σημερινούς αγώνες της 8ης αγωνιστικής τη; Α1 κατηγορίας στις 15.00